Księga czarownic

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Piękna i młoda doktor historii Diana Bishop studiuje alchemiczne księgi w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej. Jeden manuskrypt promieniuje dziwnym lśnieniem. Brakuje mu kilku stron. A spod pisma wyłania się niemożliwy do odczytania inny tekst.

Diana wie, że by go odczytać, musiałaby użyć swoich magicznych mocy. Pochodzi bowiem z potężnej rodziny o wielowiekowych czarnoksięskich tradycjach. Z rodziny pierwszej czarownicy straconej w Salem. Ale Diana boi się swojej magii. Broni się przed nią.

Wraca jednak do księgi. Ale okazuje się, że manuskryptu nie ma w bibliotece, bo zaginął przeszło sto lat wcześniej…

Tymczasem Oksfordem wstrząsają tajemnicze morderstwa. A Bibliotekę Bodlejańską zaludniają niebezpieczne czarownice, czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wszyscy poszukują księgi…

Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, jest urzekający Matthew Clairmont – tajemniczy światowej sławy profesor biochemii i neurologii.

Diana wie, że nie wolno jej złamać zakazu wchodzenia w uczuciowe związki z przedstawicielami innych ras. Wie, że tę miłość może przypłacić życiem.

Tak rozpoczyna się przebogata opowieść o zakazanej potężnej miłości, wśród walki o tajemnicę, która być może zmieni świat…

Serial w HBO GO

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
Deborah Harkness "Księga czarownic" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Księga Wszystkich Dusz»
Cień Nocy
Księga życia
Przemiana
-5%
Janina Kwiecień
01 czerwca

Diana jest ostatnią czarownicą z potężnego rodu Bishopów, ale nie włada magią. Odrzuciła swe dziedzictwo dla nauki. Mając doktorat z dziedziny historii wiedzie spokojne życie w Oksfordzie. Do czasu kiedy jej życie obraca się o 180 stopni za sprawą wampira, Matthew Clairmonta. Jak się okazuję, Diana nie spotkała wampira przypadkowo… «Księga czarownic» to świetna książka z rozbudowanym tłem i mocno wciągającą akcją. Pomimo ponad 700 stron czyta się ją lekko i przyjemnie. Koniecznie przeczytajcie, historia warta jest poświęcenia jej każdej wolnej minuty :-)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę