Cień NocyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W świecie czarownic, demonów i wampirów chwieje się krucha równowaga. Zakazana miłość Diany i Matthew naruszyła prawa rozdzielające istoty. Oboje muszą przenieść się w przeszłość, żeby odnaleźć rękopis, w którym kryje się ich nadzieja na przyszłość.

Kiedy Diana Bishop, pochodząca z rodu potężnych czarownic, odkryła w Bibliotece Bodlejańskiej ważny alchemiczny manuskrypt, zapoczątkowała wojnę, podczas której związała się z długowiecznym wampirem Matthew Clairmontem. Teraz pokojowa koegzystencja czarownic, demonów, wampirów i ludzi jest poważnie zagrożona. Szukając bezpieczeństwa, Diana i Matthew przenoszą się do roku 1590. Wkrótce jednak zdają sobie sprawę, że przeszłość może nie zapewnić im schronienia. Odzyskawszy swoją poprzednią tożsamość poety i szpiega królowej Elżbiety, wampir znajduje oparcie w grupie radykałów znanej jako Nocna Szkoła. Wielu z nich to niezdyscyplinowane demony i twórcze umysły tamtych czasów, takie jak: dramatopisarz Christopher Marlowe i matematyk Thomas Harriot. Razem z Matthew i Dianą przeczesują Londyn z okresu Tudorów w poszukiwaniu Ashmole’a 782 i czarownicy, która nauczy Dianę, jak zapanować nad jej niezwykłą mocą…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
Deborah Harkness "Cień Nocy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Księga Wszystkich Dusz»
Cień Nocy
Księga życia
Przemiana
-5%
Stanisława Bugaj
01 czerwca

"Cień nocy" jest pozycją, która pomimo obszerności zawiera ciągłą historię, nie jest wypełniona bezsensownymi sytuacjami czy historiami. Dużo się dzieje, akcja goni akcję i jest ich zdecydowanie więcej niż w pierwszej części. Bohaterowi dojrzewają, zmieniają się, łączy ich jednak wspólne działanie. Czyta się ją płynnie i przyjemnie. Poza pewnymi niewielkimi niedociągnięciami uznaje ja za wartą zakupu jeżeli ktoś lubi tego typu klimaty.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę