3 książki za 35 oszczędź od 50%
David Weber

David Weber

David Weber to amerykański autor książek i opowiadań z gatunku fantasy, fantastyki naukowej i militarnej fantastyki. Pisarz urodził się w 19... Szczegóły

O autorze

David Weber to amerykański autor książek i opowiadań z gatunku fantasy, fantastyki naukowej i militarnej fantastyki.

Pisarz urodził się w 1952 roku w Cleveland, Ohio. Studiował i ukończył kierunek historyczny na Appalachian State University w Karolinie Północnej, gdzie mieszka obecnie z żoną i trójką dzieci.

David Weber zaczął pisać opowiadania będąc na 5 roku studiów. Następne pracował w niedużej agencji reklamowej, którą przejął od swojej mamy. Pracował również jako copywriter i wykonywał zlecenia artystyczne.

Twórczość

Autor znany jest z tworzenia w swoich utworach świata przedstawionego, opartego na konkretnych regułach i logice. Jakakolwiek przyjęta przez niego forma magii funkcjonująca w danym, fikcyjnym społeczeństwie jest szczegółowo wytłumaczona i poparta technologią.

Weber stawia na bohaterkę kobiecą w większości swoich dzieł. Ponad to, można zauważyć tendencję autora do stawiania ich w pozycjach typowo obejmowanych przez mężczyzn, tak w codzienności świata przedstawionego, jak i w jego wojsku. Pisarz silnie popiera równouprawnienie w wojskowości i twierdzi, że jest przyszłością ludzkości.

Bohaterką, której pisarz poświęcił najwięcej uwagi i opowiadań jest Honor Harrington.

Publikacje

Najbardziej znane utwory Davida Webera to:

  • "Honor królowej" («he Honor of the Queen»)
  • "W rękach wroga" («In Enemy Hands»)
  • "Popioły Zwycięstwa" («Ashes of Victory»)
  • "Za wszelką cenę" («At all costs»)
  • "Nieprzejednana Honor" («Uncompromising Honor»)
  • Zbiory opowiadań: «W służbie Miecza» («The Service of the Sword»), «Zrodzone w boju» («In Fire Forged»), «Początki» («Beginnings»), «Więcej niż Honor» («More than Honor»)

Kupujcie, pobierajcie i czytajcie online książki Davida Webera na LitRes. A tym, którym bardziej podoba się słuchać niż czytać, polecamy audiobooki.