Ziemia nie do życia. Nasza planeta po globalnym ociepleniu

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przerażająca podróż do naszej najbliższej przyszłości

W swojej książce David Wallace-Wells przekonująco przedstawia skutki globalnego ocieplenia w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Pokazuje, jak niedobory żywności, klęski żywiołowe, epidemie, kryzysy polityczne i gospodarcze oraz wynikające z nich konflikty zbrojne już w ciągu najbliższych dziesięcioleci zmienią świat nie do poznania, wpływając nawet na kształt przyszłej kultury, stosunek do rozwoju i technologii oraz na sposób, w jaki ludzkość postrzega swoje miejsce na Ziemi.

Ziemia nie do życia dobitnie pokazuje, że stawką kryzysu klimatycznego jest już nie ocalenie natury w całej jej różnorodności, lecz przetrwanie naszego gatunku.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 listopada 2019
  • ISBN: 9788381168403
  • Tłumacz: Jacek Spólny
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
David Wallace-Wells "Ziemia nie do życia. Nasza planeta po globalnym ociepleniu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Florian Dobrowolski
24 sierpnia 2020

"Ziemia nie do życia. Nasza planeta po globalnym ociepleniu" to książka, która zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi niż dotychczas posiada. Temat przez wielu ignorowany, jednak tak bardzo istotny – globalne ocieplenie. W swojej książce David Wallace-Wells dobitnie i przekonująco przedstawia jego skutki w długoterminowym rachunku oraz jego wpływ na nasze codzienne życie, praktycznie w każdym jego aspekcie. Przerażająca wizja przyszłości, która jest jak najbardziej realna, a wydaje się, że czynniki do niej zmierzające nas nie dotyczą, dzieją się gdzieś obok nas. Autor przekonuje, że jesteśmy u schyłku klimatycznej katastrofy i jeśli nie zaczniemy działać teraz gatunek ludzki wyginie za niecałe 50 lat. Moim zdaniem te książę powinien przeczytać każdy. Wstrząsająca i niezwykle potrzebna lektura.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę