Kapelusz Pani Wrony

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Poczytamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękną żabką i zobaczymy ogród, w którym zamieszkało NIC.

Książka znalazła się na nowej liście lektur dla klas I-III


Danuta Parlak

Z wykształcenia psycholog, studiowała również teatrologię. Obecnie mieszka w Warszawie, ale sentymentem i relacjami rodzinnymi nadal związana z Krakowem. Pisze słuchowiska radiowe i książki dla dzieci. Wydawnictwo Bis wydało także książę „Pan Mruczek i Mysia Rodzina” (Wydawnictwo Bis)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
Danuta Parlak "Kapelusz Pani Wrony" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Cytaty 1

Wiewiórka twierdziła potem, że już od rana miała złe przeczucia. „Wiedziałam, wiedziałam, że coś się stanie. I co? Spełniło się co do joty” – opowiadała z przejęciem. Dzięcioł, który akurat tego dnia był w fatalnym nastroju i wszystko wszystkim miał za złe, skrzywił się tylko i powiedział, że Wiewiórka z a w s z e ma złe przeczucia. Nie jest zresztą istotne, czy Wiewiórka miała złe przeczucia tego dnia, czy nie, bo i tak wszyscy od razu wiedzieli, że wydarzyło się coś nadzwyczajnego. Absolutnie Wyjątkowego! Na piątkowe spotkanie pod dębem Pani Wrona nie dość, że przybyła z opóźnieniem, to w dodatku bez Kapelusza. Bez Kapelusza! Pani Wrona bez Kapelusza! Niebywałe! Pani Wrona nigdy nie pojawiała się publicznie bez Kapelusza. Nigdy! Miała po temu istotne powody. Jej Kapelusz wzbudzał powszechny podziw. A może nawet zazdrość.

0Agnieszka23
Czesława Ruskowska
22 września 2020

Urocze, zabawne, anegdotyczne historyjki o zwierzętach, z morałem. Książeczka «Kapelusz Pani Wrony» bardzo mi się spodobała, jak również moim dzieciom. Każda historyjka ma moim zdaniem idealną długość do czytania przed snem, napisana jest prostym językiem jak i wygodną do czytania dla dzieciaków czcionką. Każdy zwierzak reprezentuje inny zestaw cech i zupełnie inny charakter, co uczy najmłodszych różnorodności. Wzrok przykuwają również przepiękne ilustracje Iwony Całej oraz śliczna, twarda oprawa. Serdecznie polecam zarówno do czytania dzieciom jak i praktyki czytania przez nie same.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę