Kłamczucha Małgorzaty Musierowicz

PDF
Streszczenie, analiza, interpretacja
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów (m.in. Anieli Kowalik, Robrojka, profesora Dmuchawca, Pawełka), problematyka (wątek zakochanej Anieli, wątek przemiany wewnętrznej Kowalikówny, wątek Tosi i Mamerta), testy sprawdzające z kluczem. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, prac klasowych i matury. Opracowanie konsultowane z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-7898-344-6
  • Całkowity rozmiar: 5 MB
  • Całkowity liczba stron: 88
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Literat
Danuta Anusiak "Kłamczucha Małgorzaty Musierowicz" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Opracowania lektur»
Ferdydurke Witolda Gombrowicza. Streszczenie, analiza, interpretacja
Opowiadania Idy Fink. Streszczenie, analiza, interpretacja
Lalka Bolesława Prusa. Streszczenie, analiza, interpretacja
-5%
Kinga Garstka
23 grudnia 2020

Jeden z mniej lubianych przeze mnie tomów Musierowicz. Pomimo, że pierwsza część książki «Kłamczucha» była dla mnie ciekawa, to już od połowy męczyłam się niemiłosiernie z czytaniem. I to chyba nie przez antypatyczną dość Anielę, ale raczej przez to, że jej brak skrupułów oraz egoizm są dla mnie zbyt przerysowane. Postanowiłam więc sięgnąć po opracowanie Danuty Anusiak i nie zawiodłam się. Rzetelne napisane opracowanie lektury, szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna charakterystyka bohaterów i analiza problematyki. Książka okazała się bardzo pomocna w przygotowaniu do testu ze znajomości lektury. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę