Zaginiony symbol

Tekst
Autor:
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Zaginiony symbol
Zaginiony symbol
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 60  48 
Zaginiony symbol
Audio
Zaginiony symbol
Audiobook
30 
Szczegóły
Opis książki

Co zaginęło, zostanie odnalezione…Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste – to zaproszenie do dawno zaginionego świata skrywającego ezoteryczną mądrość.Kiedy okazuje się, że Peter Solomon, filantrop i prominentny członek loży masońskiej, został porwany, Langdon wie, że istnieje tylko jeden sposób, by ocalić przyjaciela: przyjąć tajemnicze zaproszenie i udać się tam, gdzie zaprowadzą go zaszyfrowane wskazówki.A poprowadzą go podziemnymi korytarzami do tajemnych komnat i świątyń ukrytych pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Skrywa ono prastare sekrety loży masońskiej i odkrycia, których wielu wolałoby nie ujawniać. Rozpoczyna się szalona wędrówka i wyścig z czasem, bo Langdon ma zaledwie kilka godzin na dotarcie do celu.  W przeciwnym wypadku jego przyjaciel zginie.Zaginiony symbol to mistrzowsko skonstruowany thriller przesiąknięty historią, zagubiony w labiryncie symboli i enigmatycznych kodów. Pełen zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 lutego 2021
  • Data powstania: 2014
  • Rozmiar: 590 str. 33 ilustracje
  • ISBN: 978-83-7999-226-3
  • Tłumacz: Zbigniew Kościuk
  • Prawa autorskie: Sonia Draga
  • Spis treści
Dan Brown "Zaginiony symbol" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Zaginiony symbol
Audiobook
30 
Wiesław Tęcza
28 czerwca 2021

Po raz kolejny Dan Brown nie zawiódł swoich fanów! Ta powieść to świetna możliwość na oddaniu się genialnej, wciągającej i zaskakującej przygodzie! Kocham zagadki, tajemnice, szyfry i to wszystko z dreszczykiem. To już trzecia rewelacyjna część cyklu z Robertem Langdonem, która w niczym nie odstaje od dwóch pierwszych części. Jak dla mnie plusem jest też znacznie mniejsza ilość krwawych i brutalnych wątków w porównaniu do poprzednich części. Brown umie zaskoczyć i tym razem rozwiązanie paru zagadek było dla mnie totalnym zaskoczeniem. Podczas czytania nie ma mowy o nudzie – to kolejna świetna powieść autora, od której nie można się oderwać . Brown to chyba jedyny pisarz, który potrafi wzbudzić w czytelniku taką ciekawość. Polecam!!!!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę