Zostań dla mnie (t.4)Tekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W „Zostań dla mnie”, ostatniej części serii, pierwszoplanowym bohaterem jest Jacob. Robi karierę filmową w Hollywood, jako przystojny kawaler jest obiektem zainteresowania paparazzi i prasy plotkarskiej. Nie pasuje do małego Sugarloaf, ale zgodnie z ostatnią wolą ojca musi tu spędzić sześć miesięcy. Kiedy spotyka Brennę Allen, jego świat staje na głowie. Czy wykorzysta szansę na prawdziwą miłość i znajdzie powód, by zostać w swoim rodzinnym miasteczku? 

„Hollywood nauczył mnie wszystkiego, co wiem o związkach, prócz tego, jak w nich trwać. Jako aktor stałem się mistrzem udawania. Udawania, że koszmarne dzieciństwo nie miało na mnie wpływu. Udawania, że wszystko w porządku. Udawania, że wiem, jak ocalić siebie, dziewczynę, cały ten przeklęty świat.  Zawsze jednak znałem prawdę – nie jestem niczyim bohaterem.  Do czasu, kiedy muszę wrócić do Sugarloaf na sześć miesięcy, a Brenna Allen daje mi szansę udowodnienia, że mogę zostać jej bohaterem. Ona jest wszystkim, czego pragnąłem, a czego nie mogę mieć. Jej złamane serce, piękna twarz i cudowne dzieci wywracają mój świat do góry nogami. Zamiast przygotowywać się do następnej głównej roli, zaczynam reżyserować sztukę teatralną w miejscowym gimnazjum.  Wszystko dla samotnej matki z małego miasteczka. 

Byle tylko zobaczyć jej uśmiech. 

Im dłużej tu jestem, tym bardziej chcę zostać. Dla niej. Zacząć życie od nowa w miejscu, do którego nigdy nie chciałem wracać.  Kiedy jednak wszystko się komplikuje, muszę zdecydować, czy dla kobiety, którą kocham, lepiej będzie, jeśli zostanę czy wyjadę?”  Czteroczęściowa opowieść, której bohaterami są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca powracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami. Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-287-1723-7
  • Tłumacz: Dorota Stadnik
  • Wydawca: Muza
  • Spis treści
Corinne Michaels "Zostań dla mnie (t.4)" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Moomy Bookstagram
07 lipca

„ZOSTAŃ DLA MNIE”


Corinne Michaels Wydawnictwo MUZA


Czy uwielbiacie serię „The Arrowood brothers”? To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Corinne Michaels i już wiem, że nie ostatnie. „Zostań dla mnie” jest czwartym i ostatnim tomem niesamowitej serii. Każda część to opowieść o jednym z czterech braci Arrowood: Connor, Declan, Sean i Jacob. Muszę nadrobić pozostałe trzy części.

Tym razem poznajemy losy Jacoba.

„Hollywood nauczył mnie wszystkiego, co wiem o związkach, oprócz tego, jak w nich trwać.”

Jacob jest bardzo znanym aktorem. Uwielbia udawać i kreować siebie innego niż jest naprawdę. Powraca w rodzinne strony do Sugarloaf, na całe sześć miesięcy. Ten czas na zawsze zmieni jego życie.

„Nigdy tak bardzo nie pragnął żadnej kobiety”.

Brenna Allen – wdowa z dwójką dzieci, przeprowadza się do rodzinnej miejscowości swojego męża do Sugarloaf. Poznaje Jacoba. Czyżby miłość od pierwszego wejrzenia? Jak poradzić sobie z tym uczuciem? Jest wdową. Myśli o zmarłym mężu, a tu jej serce zabiło mocniej na widok innego mężczyzny. Nie umie sobie z tym poradzić. Co powiedzą na to jej dzieci i cały świat? Czy ją potępią? Czy taka miłość ma szansę przetrwać?

Przecudowna historia. Powieść czasem zabawna, a czasem smutna i tragiczna. Razem z głównymi bohaterami przeżywałam ich perypetie. Jedno dramatyczne wydarzenie zaparło mi dech w klatce piersiowej. Płakałam razem z bohaterami. Co to za zdarzenie – to już musicie sami przeczytać.

Rzadko zdarza się, że mężczyzna akceptuje cudze dzieci i jeszcze się z nimi zaprzyjaźnia. A jak to było z Jacobem i dziećmi Brenny?

Poczytajcie, jak Brenna radzi sobie ze stratą męża. Zobaczcie jak jej teściowie reagują na mężczyznę, który kręci się obok ich synowej. Czy reszta braci Jacoba zaakceptuje nową dziewczynę i jej dzieci?

Szukacie doskonałej powieści obyczajowej z miłosnymi wątkami? To dobrze trafiliście. Koniecznie przeczytajcie „Zostań dla mnie”. Ta historia pozostanie ze mną przez dłuższy czas.

Dwóch głównych bohaterów. Każdy z nich jest po tragicznych przejściach. Idealna fabuła. Niesamowity wątek obyczajowy. Poruszane tematy to między innymi:

– trauma po stracie ukochanej osoby i radzenie sobie z tym.

– nowy związek i co dalej

– wybór właściwej drogi życia

Powieść skierowana jest do dorosłych czytelników. „Zostań dla mnie” jest tak doskonała, że nie mam się do czego przyczepić. Z całego serca polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę