Spowiedź doktora Mengele

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Gdy na rampę kolejową niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau wjeżdzął pociąg z nowymi więźniami, wśród esesmanów bijących i popychających, kogo popadnie, oraz towarzyszących im agresywnych wilczurów przechadzał się on – oficer SS w eleganckim, odprasowanym mundurze, w lśniących butach i siodłatej czapce z trupią główką. Decydował o dalszym losie przywiezionych. Jego kciuk zwrócony w lewo oznaczał odesłanie do obozowego baraku, a więc życie ‒ przynajmniej na jakiś czas. Kciuk w prawo ‒ straszliwą śmierć w komorze gazowej. Wybierał też ofiary do swoich okrutnych eksperymentów medycznych, zwłaszcza kobiety i dzieci, najchętniej bliźnięta. To był doktor Josef Mengele, prawdziwy Anioł Śmierci.

Ten superzbrodniarz nie poniósł odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Po wojnie uciekł do Argentyny. Ścigany zaszył się w Paragwaju, a potem w Brazylii. Po latach rozpoznała go tam Polka, była więźniarka z Auchwitz. Ta książka to efekt jej ‒ zaskakująco szczerych ‒ rozmów z Mengelem i sporządzonych z nich notatek, które dotarły do rąk Christophera Machta, autora bestsellerowych „Spowiedzi Hitlera” (trzy części) oraz „Spowiedzi Stalina”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 27 października 2020
Christopher Macht "Spowiedź doktora Mengele" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Daniela Sobota
17 grudnia 2020

Wszyscy znający nazwisko z tytułu na pewno wiedzą czego mniej więcej można spodziewać się po tej pozycji. Książka ta wywołała u mnie wiele emocji, od rozpaczy po złość. Niezwykle ciekawa rozmowa doktora z Polką, byłą więźniarką obozu Auschwitz, która ujawnia rąbek z działalności zwyrodnialca jakim niewątpliwie był ten człowiek, który na terenie obozu przeprowadzał najbardziej niemoralne eksperymenty i praktycznie nie poniósł żadnych konsekwencji. Mocna, szczera, skłaniająca do refleksji pozycja. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę