Pomóż dziecku mniej myślećTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Nadwydajne dzieci potrzebują przede wszystkim tego, aby dorosły poświęcił czas na wyjaśnienie im, kim są, jak funkcjonują i na czym polega ich odmienność. Takie odkrycie czyni cuda. Za każdym razem, kiedy się za to zabieram, rodzice odkrywają, że w ich dziecku dokonała się przemiana". Zapewne masz świadomość, że jeśli dotyczy cię problem nadwydajności mentalnej, to twoje dziecko również może nosić w sobie tę cechę. Pamiętasz, ile cierpień przysporzyło ci bycie niezrozumianym przez otoczenie? Nie chcesz przecież, żeby twoja pociecha doświadczyła problemów, którym być może przyszło ci stawiać czoła w dzieciństwie. Rany zadane nadwydajnemu mentalnie dziecku goją się często latami… Być może dostrzegasz, że twoje dziecko wyróżnia się spośród rówieśników. Czy ma problem z zawieraniem nowych znajomości? Czy zdarza się, że na zwykłe sytuacje reaguje zbyt emocjonalnie? Czy doświadcza w szkole przykrości ze strony kolegów? Nauczyciele mówią, że jest „problematyczne” i „przewrażliwione”? Jeśli oprócz tego odznacza się szczególną wrażliwością, z którą trudno jest ci sobie poradzić, koniecznie przeczytaj tę książkę Niezależnie od tego, czy jesteś osobą nadwydajną mentalnie, czy też nie – jeśli szukasz pomocy w kwestii swojego „problematycznego” dziecka, dobrze trafiłeś! Christel Petitcollin, psychoterapeutka i autorka bestsellerowych książek doskonale poznała nadwydajnych mentalnie i wie, jak z posiadania tej szczególnej cechy czerpać ogromną siłę. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wychowywać swoje dziecko, dając mu jednocześnie poczucie, że dzięki swojej wrażliwości jest naprawdę wyjątkowe.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
  • Rozmiar: 240 str. 4 ilustracje
  • ISBN: 9788382250121
  • Tłumacz: Natalia Wiśniewska
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Christel Petitcollin "Pomóż dziecku mniej myśleć" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kinga Lapa
13 listopada 2020

Ponownie sięgam po książkę autorstwa Petitcollin, poprzednia «Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych» była dla mnie bardzo przyjemna i odkrywcza. Tym razem pisarka skupiła się na przedstawieniu prawdziwej kopalni wiedzy na temat wrażliwości dziecięcej. Choć nie wydaje mi się aby moje maluchy miały ten problem, to wiedza tego typu na pewno nie pozostanie bez użycia. Napisana prostym, przystępnym językiem, pomagająca lepiej zrozumieć i wesprzeć dziecko cierpiące na niewydajność mentalną. Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę