Jak nie dać sobą manipulować

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Jak nie dać sobą manipulować
Jak nie dać sobą manipulować
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 74,80  59,84 
Jak nie dać sobą manipulować
Audio
Jak nie dać sobą manipulować
Audiobook
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

MANIPULATORZY ROZPORZĄDZAJĄ JEDYNIE TAKĄ MOCĄ, JAKĄ IM NADAJEMY „Kiedy mają przed sobą ludzi przenikliwych, pozbieranych i stanowczych, stają się bezbronni. Nie mam najmniejszego zamiaru «unicestwiać» biednych manipulatorów. Dążę jedynie do tego, aby nie pozostawiano im pola do działania i by nie mogli wyrządzać tylu szkód. Chciałabym także, abyś mógł utrzymywać z nimi kontakty, dokładnie wiedząc, czego się po nich spodziewać”. Manipulacja przybiera różne formy: od szantażu emocjonalnego w rodzinie czy w pracy po dominację jednej osoby w związku czy silny wpływ przyjaciela. Co najgorsze, na każdym etapie życia możemy spotkać ludzi, którzy będą chcieli nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki – jednocześnie proste i wyrafinowane – są niezwykle skuteczne, dlatego wielu z nas żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Z tej książki, powstałej na podstawie historii ofiar manipulatorów, dowiesz się, dlaczego właśnie osobom nadwydajnym mentalnie trudno jest wychwycić pozorną życzliwość i wskazać źródła manipulacji. Pomoże ci ona także rozpoznać toksyczne osoby wokół siebie i uwolnić się od nich. Stosując się do zawartych w niej porad, przestaniesz być w końcu seryjną ofiarą manipulacji i odzyskasz upragnioną niezależność psychiczną. „…podzielę się z tobą wszystkim, co wiem o manipulatorach, co zrozumiałam z ich osobowości i czego się u nich doszukałam. Wyzwolisz się spod ich wpływu tylko, jeśli dostrzeżesz i zrozumiesz, kim są naprawdę, co, jak i dlaczego robią. I od razu, korzystając z okazji, odpowiem na zadawane mi tysiące razy pytanie: nie, nie mam osobistych porachunków z manipulatorami i nie pałam do nich nienawiścią!”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 25 marca 2020
  • ISBN: 9788366380714
  • Tłumacz: Krystyna Arustowicz
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Christel Petitcollin "Jak nie dać sobą manipulować" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Jak nie dać sobą manipulować
Audiobook
39,90  29,13 

Osoby, które czytają tę książkę, przeczytały również

Wera Machnicka
21 grudnia 2020

Po dwóch świetnych książkach autorki – «Jak mniej myśleć» i «Jak lepiej myśleć» przeszedł czas na trzecią świetną książkę «Jak nie dać sobą manipulować». Jest to moim zdaniem fantastyczna książka, dla czytelnika w każdym wieku i w każdym momencie życiowym, manipulacji podlegamy bowiem zewsząd non stop. Autor zaprezentował osobowość manipulatorów, spryciarzy, którzy za pomocą odpowiednich słów owijają sobie wokół palca niejedną, naiwną duszę. Niektórych ludzi nie da się zmienić, więc lepiej skutecznie uchronić siebie samego i pozwolić, aby to właściwe osoby czerpały radość z naszej naiwnej chęci kochania i bycia kochanym. Książka ta podpowiada jak wyzwolić się z więzów manipulatora. Polecam z całego serca.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę