Jak mniej myślećTekst

Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Jak mniej myśleć
Jak mniej myśleć
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 70,80  56,64 
Jak mniej myśleć
Audio
Jak mniej myśleć
Audiobook
Czyta Marta Król
37,90 
Szczegóły
Opis książki

• Za dużo myślę. • Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań. • W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu. • Mam wrażenie, że jestem z innej planety. • Nie mogę sobie znaleźć miejsca. • Czuję się niezrozumiany. Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1! Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał. Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 200 str. 5 ilustracji
  • ISBN: 9788372298591
  • Tłumacz: Krystyna Arustowicz
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Christel Petitcollin "Jak mniej myśleć" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Jak mniej myśleć
Audiobook
Czyta Marta Król
37,90 
Cytaty 6

Do tej pory w relacjach towarzyskich podpisywałeś tylko czeki in blanco. Twoja uprzejmość działała automatycznie i kierowała się spontanicznie ku wszystkim. Teraz czas przejść na tryb ręczny. Na twoją uprzejmość ludzie powinni zasłużyć. Oto pytania, jakie powinieneś sobie zadać, by wyznaczyć ścisłe granice swojej uprzejmości: Znasz na pewno określenie „jak ktoś głupi, to aż miło”. Nadeszła pora, abyś się zastanowił: „Do którego momentu jestem uprzejmy, a kiedy staję się głupi?”.

0pilarskiim

Kłopoty wynikają również z nadmiernych oczekiwań ludzi nadwydajnych. Uważają, że jeśli kogoś kochasz, lubisz, jeśli się z kimś przyjaźnisz, kolegujesz, sąsiadujesz, to powinieneś…

0pilarskiim

Na pewno jest on ci dobrze znany. Towarzyszy ci od rana do wieczora i przez cały dzień komentuje wszystkie twoje przeżycia. Dyktuje, co masz o sobie myśleć, jak powinieneś się czuć, i narzuca ci swoje bardzo subiektywne interpretacje, stanowiące rzekomo wierne odbicie rzeczywistości. Nieustannie cię napastuje. Ten zrzęda nie daje ci ani chwili wytchnienia. Naraża cię na stratę czasu, każąc rozpamiętywać przeszłość, niepokoić się przyszłością i szczegółowo analizować wszystkie słowa lub gesty wypowiedziane i wykonane przez ciebie i twoje otoczenie. Sto razy przerabia tę samą historię, tworząc wiele wersji, aby ci udowodnić, że jesteś niekompetentny i nielubiany.

0pilarskiim

Strach i zmęczenie, spotęgowane emocjami, prowadzą w efekcie do niestosownych zachowań. Osoba staje się agresywna, złośliwa, upokarza innych lub się pyszni. Najmniejszy niepomyślny incydent wyprowadza ją z  równowagi. Izoluje się i zamyka w sobie, niezdolna poprosić o pomoc lub wziąć się w  garść. Postępuje tak, tracąc wszelki obiektywizm

0pilarskiim

Kapryśna, lecz zadziwiająca pamięć U nadwydajnych pamięć działa wybiórczo. Chwilami mają oni wrażenie, że jest rewelacyjna. Przypominają sobie jakieś scenki, szczegóły ubioru, błahe rozmowy sprzed lat. A gdy powinni zapamiętać jakieś ważne, lecz nudne dane, ich umysł stawia opór. Nie sposób wbić sobie do przekornej łepetyny całej listy jakichś nieistotnych informacji!

0pilarskiim
1 cytat więcej
Andrzej Durkin
16 stycznia 2020

Bardzo przydatna i sprytna książka o tak zwanym zjawisku super-wydajności, gdy człowiek reaguje na wszystko wokół, nieustannie myśli i czuje się dosłownie pochowany przez wszystkie te myśli. Jeśli znasz tę sytuację z pierwszej ręki, koniecznie przeczytaj tę książkę! Nauczy Cię radzenia sobie z ogromnym strumieniem myśli, obrazów, informacji, które tworzą współczesny chaotyczny świat. Przynajmniej metoda autora bardzo mi pomogła. Dzięki niej zrozumiałem nie tylko chaos moich uczuć i emocji, ale także nauczyłem się bronić przed niepotrzebnymi śmieciami i prowadzić bardziej zrelaksowany i szczęśliwy styl życia. Polecam tę książkę każdemu, kto jest zmęczony i zdezorientowany!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę