3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Bajki

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W świecie baśni Perraulta wszystko jest możliwe: ten, kto był brzydki, staje się piękny, a głupiec dzięki sile miłości zdobywa mądrość. Królewna podejmuje prace jako służąca, by ukryć się przed złym władcą. Maleńki chłopczyk ratuje swoich braci przed olbrzymem w siedmiomilowych butach. Nad baśniową krainą rządu sprawują wróżki, czarodziejki, ale jest też zła czarownica… Chcesz dowiedzieć się, dlaczego Czerwony Kapturek zawsze zbacza z drogi I w jaki sposób Kot w butach pokonał potężnego czarodzieja Chcesz poznać sposób na uszycie sukni w kolorze pogody – przeczytaj te baśnie!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
  • Rozmiar: 100 str. 21 ilustracji
Charles Perrault "Bajki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Zyta Olenska
17 maja 2020

Najpiękniejsze znane baśnie napisane w innym nieco wydaniu przez francuskiego bajkopisarza Charlesa Perraulta. Znaleźć tutaj można uwielbianych i znanych – Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Kota w butach i Śpiącą królewnę, ale też nowe dla wielu najmłodszych opowiadania – Knyps z Czubkiem czy Ośla skórka. W porównaniu do swoich adaptacji filmowych, bajki Perraulta pokazują prawdziwą naturę ludzi, są autentyczne i naturalne, a nie przesadnie pozbawione negatywów, jak w animacjach. Są to bajki z ważnym przesłaniem i mądrością. Dodatkowo, mamy tutaj piękne ilustracje Janusza Grabiańskiego. Gorąco polecam i dla dzieci i dorosłych.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę