Siła nawykuTekst

Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Siła nawyku
Siła nawyku
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,80  63,84 
Siła nawyku
Siła nawyku
Siła nawyku
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Nawyki mają potężną moc, a przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie wybieramy nieodpowiednich partnerów, zawsze ścielimy łóżka lub nie robimy tego nigdy.

Charles Duhigg udowadnia, że odpowiednie pokierowanie wyrobieniem nowych lub zmianą dotychczasowych nawyków może diametralnie odmienić czyjeś życie, ale także funkcjonowanie społeczeństw, przedsiębiorstw, grup zawodowych, państw... Autor na sprawdzonych przykładach dowodzi, że świadomość, zrozumienie i zmiana nawyków pomagają osiągać wymarzone cele.

• Jak jeden człowiek od reklamy namówił Amerykanów do codziennego mycia zębów i dlaczego pasta Pepsodent stała się najpopularniejszą pastą do zębów na świecie?

• Jak Lisa, przez wiele lat uzależniona od papierosów i alkoholu, otyła, zadłużona i niezdolna do utrzymania stałej pracy, zmieniła się w wolną od nałogów, zgrabną kobietę sukcesu?

• Co sprawia, że Starbucks odnosi światowy sukces?

• W jaki sposób Procter & Gamble przekonał klientów, że świeże powietrze wymaga odświeżaczy powietrza?

• Dlaczego pływak, Michael Phelps, wygrał wyścig płynąć na oślep?

Badania nad działaniem mechanizmu stojącego za nawykami pomagają firmom w dotarciu do klienta, organizacji odpowiednich kampanii promocyjnych, reorganizacji przedsiębiorstw, usprawnieniu działania placówek zdrowia i wielu innych działaniach. Drobna zmiana, wprowadzona na stałe dzięki wykształceniu nowego nawyku, często prowadzi do lawinowych przekształceń i spektakularnych sukcesów.


• Jedna z najlepszych książek roku według The Wall Street Journal i Financial Times

• Od ponad 40 tygodni w czołówce listy bestsellerów New York Times

• Ponad 1 000 000  sprzedanych egzemplarzy

• Tłumaczenie na 31 języków


„Pierwszorzędna książka  – oparta na dogłębnej analizie, napisana w zabawny sposób i zachowująca właściwe proporcje między intelektualną powagą i praktycznymi radami, jak zmienić złe nawyki” - The Economist

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7705-282-2
  • Wydawca: Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o.
  • Spis treści
Charles Duhigg "Siła nawyku" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Siła nawyku
Audiobook
Czyta Leszek Filipowicz
34,90 
Godzisław Kluz
03 lutego 2020

Genialna książka popularnonaukowa! Zachęciła mnie do niej reklama na jednym z portali, początkowo nie byłem przekonany, oceniając książkę po krzykliwej okładce.. Ale faktycznie nie warto tego robić :) Autor porusza arcyciekawe zagadnienia psychologiczne, przywołując przy tym, w sposób niebywale przystępny, naprawdę obszerną literaturę naukową. Jeśli, tak jak ja, lubicie książki popularno-naukowe, ‘Siła Nawyku’ was nie zawiedzie.

Jeśli lubicie powieści sensacyjne i thrillery psychologiczne – też znajdziecie tam coś dla siebie. Dla każdego coś dobrego! Jeśli natomiast szukacie poradnika, który powie wam jak odmienić swoje życie to tu możecie się lekko rozczarować.

Autor co prawda podaje pewne rozwiązania, ale to ty sam, w oparciu o zawarte w książce historie i przykłady, będziesz musiał ‘zdiagnozować’, co kształtuje i utrwala twoje nawyki.

Bardzo ciekawa, inspirująca pozycja. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę