Taka praca nie ma sensu czyli jak zarządzać swoją energiąAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Mamy do dyspozycji coraz więcej informacji i zawieramy transakcje w coraz szybszym tempie. Mamy więcej klientów do obsłużenia, więcej maili wymagających odpowiedzi, więcej telefonów, więcej zadań, więcej spotkań…

Cały czas się śpieszymy i pracujemy coraz więcej godzin, bo mamy poczucie, że inaczej nie nadążymy za wymaganiami i pozostaniemy w tyle. Wielu liderów i szefów zastanawia się, jak pomóc sobie i swoim podwładnym uzyskiwać większą efektywność, bo okazuje się, że dotychczasowe metody pracy nie są wystarczające. Nasze obecne podejście do pracy źle wpływa zarówno na nasze życie osobiste, jak i na ludzi, którymi zarządzamy, oraz na organizacje, w których pracujemy. Jak możemy to zmienić?

Zarządzanie sobą i swoją energią w pracy

Na podstawie odkryć wielu dziedzin nauki m.in. psychologii, medycyny i teorii organizacji oraz w oparciu o wieloletnią współpracę z takimi firmami, jak Google, Ford, Sony, Ernst & Young czy Shell, Tony Schwartz kreśli mapę ukazującą drogę do nowego sposobu pracy. Pokazuje, że wybitne wyniki wymagają nie tylko rytmicznego przechodzenia od pracy do odpoczynku, ale także czerpania energii z różnych źródeł. Najlepiej funkcjonujemy nie wtedy, gdy przed długi okres pracujemy na wysokich obrotach, jak komputer, lecz wtedy, gdy regularnie przechodzimy od zużywania do regenerowania energii związanej z każdą z czterech potrzeb: fizyczną, emocjonalną, umysłową i duchową.

Taka praca ma sens!

Jeśli więc chcesz uniknąć uczucia wypalenia czy permanentnego przemęczenia, które szkodzą twojej kreatywności, koncentracji, energii i pasji, zastosuj proste zasady organizacji czasu i życia opracowane przez Schwartza i uzyskaj większą wydajność, zarówno w pracy, jak i poza nią. Dzięki lekturze tej książki przekonasz się, że satysfakcja, poczucie i świadomość celu może iść w parze z wysokimi wynikami, umiejętnością regeneracji i odpoczynku przy zachowaniu idei work life balance.

Dzięki lekturze tej książki:

na poziomie zarządzania sobą dowiesz się, w jaki sposób tworzyć codzienne rytuały, które:

- intensywny wysiłek równoważą regularną regeneracją,

- wyczerpanie emocjonalne niwelują ćwiczeniami zapewniającymi większą odporność,

- krótkotrwałe skupienie na najpilniejszych sprawach zamieniają w myślenie bardziej kreatywne i strategiczne,

- krótkowzroczne zaangażowanie w doraźne wyniki zastępują przestrzeganiem wartości prowadzącym do wyższego dobra;

na poziomie zawodowym poznasz nowe praktyki, kierunki działania i przekazy kulturowe, które z powodzeniem wykorzystują takie firmy, jak jak Ernst & Young, Google, Ford czy IBM. Dostaniesz praktyczne, sprawdzone strategie poprawiające skuteczność i wydajność pracy.

Zacznij dbać o własne potrzeby, bo taka (wyniszczająca) praca nie ma sensu niezależnie od tego, czy pracujesz w korporacji, jesteś samozatrudnionym, czy jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym innych.

***

W pierwszych latach bycia przedsiębiorcą pracowałem po 14 godzin dziennie. Dziś pracuję maksymalnie sześć. Okazuje się, że idą za tym… wyższe zarobki (nie mówiąc już o podniesieniu jakości życia). Skoro więc są narzędzia, żeby pracować mniej, a zarabiać więcej, szaleństwem byłoby nie skorzystać. Książka Tony’ego Schwartza jest najlepszym, jakie znam. Serdecznie polecam!

JAKUB B. BĄCZEK, trener mentalny olimpijczyków

Tony Schwartz przez 20 lat badał fundamentalne kwestie dotyczące osiągania znakomitych wyników. W tej książce tłumaczy, dlaczego cięższa praca nie przekłada się na lepszą pracę.

SUSAN LYNE, dyrektor generalna Gilt Groupe

O unikalności książki decyduje kompleksowe podejście do kwestii wydobywania z ludzi tego, co najlepsze. Tony Schwartz przedstawia nowy paradygmat pracy, zarówno dla całych firm, jak i pojedynczych pracowników.

TONY HSIEH, autor książki Dawaj innym szczęście, dyrektor firmy Zappos, prekursor turkusowego modelu zarządzania

Fundamenty wielkiego przywództwa to samoświadomość i przemyślane działanie, a książka ta zawiera koncepcje, które przyczyniają się do zmiany i jednego, i drugiego. Jej siła polega na tym, że mądrym i osiągającym wysokie wyniki ludziom potrafi pomóc zmienić sposoby postępowania tak, aby działali jeszcze skuteczniej, osiągali większe spełnienie i poprawiali relacje z ludźmi.

EVAN WITTENBERG, szef działu rozwoju liderów w Google

Ćwiczenia z tą książką naprawdę zmieniły moje życie, stały się też wskazówkami dla wszystkich osób w moim zespole.

MARK GILLINOV, kardiochirurg z Cleveleand Clinic

***

TONY SCHWARTZ jest założycielem i prezesem firmy Energy Project, która pomaga instytucjom i osobom indywidualnym w wykorzystywaniu odkryć naukowych do uzyskiwania poprawy zaangażowania, koncentracji, wydajności i wyników. Wraz z Jimem Loehrem napisał bestseller The Power of Full Engagement, a także inne książki, między innymi What Really Matters: Searching for Wisdom in America.

JEAN GOMES jest prezesem Energy Project Europe.

CATHERINE McCARTHY jest dyrektor wykonawczą Energy Project.


CZĘŚĆ I. NOWY SPOSÓB PRACY

Rozdział 1. Więcej i więcej, mniej i mniej

Rozdział 2. Nie możemy zmienić tego, czego nie dostrzegamy

Rozdział 3. Jesteśmy istotami złożonymi z nawyków

CZĘŚĆ II. RÓWNOWAGA / FIZYCZNOŚĆ

Rozdział 4. Wyczucie pulsu

Rozdział 5. Sen albo śmierć

Rozdział 6. Fale

Rozdział 7. Wykorzystuj, bo stracisz

Rozdział 8. Mniej to więcej

Rozdział 9. Pulsująca kultura

CZĘŚĆ III. BEZPIECZEŃSTWO/EMOCJE

Rozdział 10. Wojna międzystanowa

Rozdział 11. Jak nie masz honoru, nie masz niczego

Rozdział 12. Fakty i dopowiadane historie

Rozdział 13. Propozycja nowej wartości

CZĘŚĆ IV. SAMOREALIZACJA/UMYSŁ

Rozdział 14. Deficyt uwagi

Rozdział 15. Jedna rzecz naraz

Rozdział 16. Rozwijanie całego mózgu

Rozdział 17. Niezależność i odpowiedzialność

CZĘŚĆ V. ZNACZENIE/ DUCHOWOŚĆ

Rozdział 18. Kim jesteś i na czym ci tak naprawdę zależy?

Rozdział 19. Jesteśmy tu wszyscy razem

Rozdział 20. Cel i pasja

Najważniejsze myśli

O autorach

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 16 kwietnia 2020
  • Czas trwania: 11 godz. 05 min 44 sek.
  • ISBN: 978-83-8087-944-7
  • Lektor: Robert Michalak
  • Wydawca: MT Biznes
Tony Schwartz "Taka praca nie ma sensu czyli jak zarządzać swoją energią" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę