Szmaragdowa tablica

Audio
Z serii: Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Szmaragdowa tablica
Szmaragdowa tablica
E-book
33,90  24,75 
Szczegóły
Opis książki

Szmaragdowa tablica – bestseller w Hiszpanii i w Polsce, teraz w wersji do słuchania! Czyta Joanna Jeżewska.

Ponad 23 godziny nagrania!

Historia i współczesność, miłość i wojna, zakazany romans i dzika zazdrość, tajemniczy obraz i opętanie chciwością – ta wspaniała powieść zachwyca, przeraża i wciąga bez reszty.

Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado, prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykła prawdę, która całkowicie zmienia jej życie.

Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga.

Szmaragdowa Tablica to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom.

Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie. Jednak od zawsze uwielbiała pisać. Za swoją pierwszą bestsellerową powieść, Una dama en juego, otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. Szmaragdowa Tablica jest jej druga powieścią – prawa do jej wydania kupiło już kilka europejskich oficyn.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • ISBN: 9788378186243
  • Tłumacz: Wojciech Charchalis
  • Lektor: Joanna Jeżewska
  • Redaktor: Katarzyna Raźniewska
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Carla Montero "Szmaragdowa tablica" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Szmaragdowa tablica
E-book
33,90  24,75 
Książka należy do serii
«Audio»
Sejf. Gniazdo Kruka
Sejf
Sejf. Obraz kontrolny
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora