Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu.

W swojej ostatniej książce słynny astronom, futurolog i pisarz Carl Sagan zabiera nas zarówno w bezmiar kosmosu, jak i w zakamarki ludzkiego umysłu, zadając fascynujące pytania o to, jak powstał wszechświat i jaki będzie jego koniec, a także jak, łącząc naukę ze współczuciem, możemy stawić czoło wyzwaniom nadchodzącego stulecia.

W swojej książce autor odnosi wiedzę z dziedziny biologii, matematyki i astronomii do życia codziennego, a także do arcyważnych kwestii związanych ze środowiskiem i naszą przyszłością. Prezentując szeroki wachlarz tematów, zabiera czytelnika we wspaniałą podróż, od wynalazku szachów po możliwość życia na Marsie, od poniedziałkowego futbolu po relacje między USA a ZSSR, od globalnego ocieplenia po debatę aborcyjną. Jest też bardziej intymny fragment: mamy wyjątkową okazję poznać samego autora, czytając o jego walce o życie, o miłości do rodziny i o osobistych przemyśleniach na temat śmierci i Boga.

Miliardy, miliardy, książka przenikliwa, tchnąca niepohamowaną ciekawością autora, to spuścizna jednego z największych umysłów naszych czasów.

„Sagan wykorzystał reflektor swojej sławy, by oświetlić przepaść, w którą mogą nas zepchnąć głupota, chciwość i żądza władzy. Wszystkie te mechanizmy są sprawnie opisane w Miliardach, miliardach”.

The Washington Post Book World

„Astronom Carl Sagan nie dożył nowego tysiąclecia, ale prawdopodobnie zrobił więcej niż każdy inny popularyzator nauki, by przygotować nas na jego nadejście”.

Atlanta Journal & Constitution

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 29 listopada 2019
  • ISBN: 9788381168465
  • Tłumacz: Karolina Bober
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Carl Sagan "Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maryla Trzebiatowska
26 sierpnia 2020

Miałam duże oczekiwania względem tej lektury i na szczęście nie zawiodłam się! Pierwszy raz spotykam się z twórczością autora, ale już teraz wiem, że nie ostatni. Znany astronom, futurolog i pisarz – Carl Sagan porusza istotne, ponadczasowe tematy, do których zawsze warto wracać, czyli wpływ eksploatacji planety przez człowieka na środowisko, ocieplanie się klimatu i konsekwencje tego zjawiska czy dziura ozonowa. Podobał mi się również krótki, ale bardzo poruszający fragment o osobistych doświadczeniach autora i jego więzi z Bogiem. Nadał o całej książce nieco więcej emocji. Lektura ta była wspaniałą podróżną, do której na pewno wrócę. Uważam też , że jest to jednak z tych książek, które powinien przeczytać każdy. Zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę