Niemiecki bękart

Tekst
Z serii: Saga o Fjallbace #5
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Niemiecki bękart
Niemiecki bękart
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 49,98  39,98 
Niemiecki bękart
Audio
Niemiecki bękart
Audiobook
Czyta Marcin Perchuć
24,99  18,24 
Szczegóły
Opis książki

Jakie tajemnice z przeszłości mogą tłumaczyć dzisiejsze złe postępki? Dlaczego matka Eriki Falck wśród rupieci na strychu zachowała hitlerowski medal? To pytanie nie daje spokoju Erice, która postanawia odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym medalu. Jednak mężczyzna zachowuje się dziwnie, nie potrafi odpowiedzieć na jej pytania, a dwa dni później zostaje zamordowany.

Camilla Läckberg zręcznie splata współczesne wydarzenia z przejmującą opowieścią o losach młodej Szwedki żyjącej w pierwszej połowie lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Szwecji udało się uniknąć losu sąsiedniej, okupowanej Norwegii, a społeczeństwo szwedzkie było podzielone na tych, którzy pomagali swoim pobratymcom, i tych, którzy sprzyjali niemieckim okupantom.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 470 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381432580
  • Tłumacz: Inga Sawicka
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Camilla Lackberg "Niemiecki bękart" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Niemiecki bękart
Audiobook
Czyta Marcin Perchuć
24,99  18,24 
Książka należy do serii
«Saga o Fjallbace»
Księżniczka z lodu
Kaznodzieja
Kamieniarz
-5%
Sergiusz Gallas
06 kwietnia 2020

Kolejna rewelacyjna część sagi. Tym razem Druga Wojna Światowa z perspektywy Szwecji oraz druga linia fabularna w postaci kryminalnej, oczywiście. Świetna, wciągająca akcja, trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę