Ciężki bagaż

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Adam, bohater tej powieści, to twardziel, człowiek związany ze środowiskiem przestępczym Wybrzeża, który okradł swoich kolegów, tym samym wydając na siebie wyrok śmierci. Pod presją zdarzeń Adam chce zerwać z przeszłością i rozpocząć nowe życie – nie wszystko jednak przebiega po jego myśli. W niewielkim Wązicku, gdzie zamieszkał, dzieją się dziwne rzeczy; ich katalizatorem jest, jak się wydaje, nastoletnia Kamila. Dziewczyna, która sprawia wrażenie opętanej, informuje Adama, że trafił w to miejsce nieprzypadkowo, gdyż ma do wykonania ważną misję...

Czy „ciężki bagaż”, jaki eks-bandyta dźwiga od lat, pozwoli sprostać temu zadaniu?

***

„Bruno Kadyna, znany z wcześniejszej, brawurowej powieści »Wpływ«, w nowej książce z powodzeniem robi to, co umie najlepiej: rzetelnie straszy. Gorąco polecam tę opowieść, w której wątki kryminalne zgrabnie przeplatają się z obyczajowymi, a pełnokrwiści bohaterowie zaglądają w przepastną otchłań lęku...”

Wojciech Chudziński, z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Nieznany Świat”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 grudnia 2020
  • ISBN: 978-83-8194-945-3
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Wydawca: Storybox
Bruno Kadyna "Ciężki bagaż" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Odeta Topa
27 stycznia

"Ciężki bagaż” to książka, która intryguje od pierwszych stron. Choć fabuła jest prostolinijna, nie brakuje tutaj momentów zagadkowości i wzruszeń. Bruno Kadyna skupia się na osobie głównego bohatera i ukazuje piętno samotności w ludzkim życiu. Adam był kiedyś związany ze światem przestępczym. Gdy już myślał, że zdołał się wydostać z sideł przeszłości, karma wraca do niego jak bumerang. Niezwykle wciągająca i oryginalna lektura. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora