Krew Imperium

Tekst
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fani Prochowych Magów McClellana będą zachwyceni mogąc wrócić do tego fascynującego świata, gdzie magia i technologia splatają się na tle skomplikowanych relacji i niepewnych sojuszy… lektura pochłaniająca czytelnika bez reszty”. – RT Book

Gdy nadchodzi czas ostatecznej bitwy najemnik, szpieg i generał muszą zawiązać niebezpieczne i nieprawdopodobne sojusze by przechylić szalę zwycięstwa.

Dynizyjczycy złamali zaklęcia pętające magię Kamienia Bogów. Michel Bravis uczyni co w jego mocy, by przeszkodzić najeźdźcom w użyciu artefaktu – nieważne, czy będzie to sianie zamętu w szeregach wroga, czy wzniecenie buntu Palo.

Na drodze inwazji Bena Styke’a na Imperium Dynizyjskie staje potężny sztorm. Gdy Ben staje na brzegu z dwudziestoma zaledwie Lasjerami, musi polegać na sprycie, a nie swej sile. Musi zdobyć sojuszników w obcym kraju, nie bacząc na to, że płonie w nim chęć walki.

Pozbawiona magii, fizycznie i emocjonalnie złamana, Lady Vlora Krzemień maszeruje na Landfall na czele adrańskiej armii. Pragnie zemsty na tych, którzy stanęli przeciwko niej i dopuścili się zdrady. Podczas gdy politycy knują by zniszczyć ja od wewnątrz, Vlora szykuje się do bitwy, której nie można wygrać

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 stycznia 2021
  • Rozmiar: 700 str. 36 ilustracji
  • ISBN: 9788379646036
  • Tłumacz: Dominika Repeczko
  • Wydawca: Fabryka Słów
  • Spis treści
Brian McClellan "Krew Imperium" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Bogowie Krwi i Prochu»
Grzechy Imperium
Gniew Imperium
Krew Imperium
-5%
Teodora Golik
02 marca

Ta książka wciąga, trzyma mocno i nie uwalnia czytelnika spod swojego czaru aż do ostatniej kropki w ostatnim zdaniu! :) Cała trylogia „Bogowie Krwi i Prochu” to najlepszy dowód na to, że literackie połączenie magii i militariów może zachwycać. Jeśli dodamy do tego fabularny rozmach i świetnie nakreślonych bohaterów, z którymi aż chce się identyfikować, to przepis na sukces mamy murowany. Krew Imperium to znakomite zakończenie trylogii! Bardzo polecam!

Adrian Zukowski
17 lutego

Brian McClellan jest jednym z moich ulubionych autorów fantasy. Autor wykreował rewelacyjny świat i z każdym kolejnym tomem rozwija go jeszcze ciekawiej. Krew Imperium to prawdziwy majstersztyk! Autor Brian bawi się fabułą i miesza utarte ścieżki. Stawia przed bohaterami zupełnie nowe wyzwania i zmusza do pracy oraz działania w nieznanych dla nich warunkach. Praktycznie do końca nie wiemy, jak zakończy się cała opowieść. Trzyma w napięciu od pierwszych stron. Z każdej z nich zaś, wręcz promieniuje kunszt oraz umiejętności pisarskie. Przez całe swoje „książkowe” życie nie czytałem wielu równie dobrych powieści. W tej książce, jak i całym cyklu o magach prochowych podobało mi się wszystko. Bogaty świat przedstawiony. Pełnokrwiści bohaterowie, którym kibicowałem od początku. Wreszcie stawka, która trzymała w napięciu i nie pozwalała na chwilę wyrwać się ze świata magów prochowych. Autor ani na moment nie pogubił się w wykreowanej przez siebie fabule. Miał pełną kontrolę nad postaciami i historią. Dzięki temu czytelnik dostaje satysfakcjonujący i pełen emocji finał. Będę tęsknił za światem magów prochowych i mam nadzieję, że będzie mi jeszcze dane do niego wrócić. Tymczasem będę czekał na każdą kolejną powieść autora. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę