Non stopTekst

Z serii: s-f
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fascynująca lektura, od początku do samego końca, kiedy odkrywasz, o co w tym wszystkim chodzi, i zaczynasz czytać ponownie. - „The Observer”

POWIEŚĆ ZDOBYŁA PRIX JULES VERNE.

Roy Complain oraz jego plemię żyją w porośniętych dziką roślinnością Kwaterach i walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Wrogami, oprócz innych plemion i dzikich zwierząt, są też mityczni Ludzie z Dziobu, legendarni Giganci i przerażający Obcy. Jedna z legend głosi, że wszystkie Pokłady są zamknięte w pojemniku zwanym statkiem, który przemierza pustkę od jednego świata do drugiego. Complain nie wie, które opowieści starszyzny są prawdziwe. W trakcie wyczerpującej, pełnej niebezpieczeństw wyprawy przekona się, że mityczny statek skrywa liczne tajemnice, a prawda jest jeszcze bardziej przerażająca.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 280 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788380626737
  • Tłumacz: Maciej Raginiak
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Brian Aldiss "Non stop" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«s-f»
Czas próby
Więcej niż człowiek
O mrówkach i dinozaurach
-5%
Antonius Gibas
09 czerwca 2020

Wspaniała, piękna książka, klasyk gatunku socjologicznego science-fiction, o społeczności zamkniętej z własnymi regułami i rytmem życia. Niewinnie zapowiadający się początek przekształcił się w niezwykle wciągającą, nie pozwalającą się oderwać opowieść. Momentami odczucia przy czytaniu są wręcz klaustrofobiczne, autor stworzył niesamowity klimat, oryginalna fabuła, bohaterowie i zwroty akcji naprawdę mogą przyprawić o zawrót głowy, do tego książka jest napisana lekkim językiem i czyta się szybko. Mogę śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych książek sci-fi jakie czytałem, pomysł – po prostu mega. Nazwisko autora nie było mi wcześniej znane, to moja pierwsza książka spod jego pióra, która wyłowiłem na wyprzedaży.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę