Wśród GwiazdTekst

Z serii: Skyward #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pasjonująca opowieść o dziewczynie skrywającej pewną tajemnicę w świecie toczącym kosmiczną wojnę z rasą okrutnych obcych, w której stawką jest przetrwanie ludzkości.

Przez całe życie Spensa marzyła o lataniu. Chciała dowieść, że jest równie dzielna jak jej ojciec. Została pilotem, ale wtedy odkryła druzgocącą prawdę o swoim ojcu. Plotki o jego tchórzostwie okazały się prawdziwe ‒ zdezerterował w trakcie bitwy z Krellami. A w zasadzie jeszcze gorzej, bo zwrócił się przeciwko swoim i zaatakował ich.

Dziewczyna jest pewna, że kryje się za tym coś więcej. Jest przekonana, że cokolwiek przydarzyło się ojcu w jego myśliwcu, może także zdarzyć się jej. Kiedy przedostała się za pierścień fortów broniących jej planetę, usłyszała gwiazdy ‒ i było to przerażające przeżycie. Spensa odkryła, że wszystko, czego uczono ją o jej świecie, jest kłamstwem. A do tego odkrywa również kilka faktów o sobie ‒ i jeśli będzie musiała, poleci na koniec galaktyki, żeby ocalić ludzkość…

Kontynuacja bestsellerowej powieści Do Gwiazd

"W swoim nowym cyklu Sanderson ukazuje nam pomysłową, nieustraszoną bohaterkę i szereg zapadających w pamięć postaci".

„Publishers Weekly”

"Sanderson stworzył świetną powieść wprost proszącą się o sfilmowanie, która zgłębia relacje jednostki ze społecznością… Fani jego twórczości będą zachwyceni".

„SLJ”

"Nowa powieść potwierdza, że Sandesron jest po prostu wspaniałym pisarzem. Kropka".

Patrick Rothfuss, autor bestsellera Imię wiatru

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788381169530
  • Tłumacz: Zbigniew Królicki
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Brandon Sanderson "Wśród Gwiazd" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Brygida Jez
23 grudnia 2020

Druga cześć trylogii sci-fi «Skyward», opowiadającej o młodej pilotce walczącej z kosmitami. Wyczekiwałam jej ze zniecierpliwieniem i doczekałam się! Cierpliwość opłaciła się, bo Brandon Sanderson zapewnił mi kolejną, fantastyczną lekturę. Autor wprowadził zdecydowanie bardziej dynamiczną akcje, więcej wątków i bohaterów, co moim zdaniem wyszło na plus. Po prostu rewelacja, trzyma w napięciu, nie ma mowy o nudzie. Polecam serdecznie fanom gatunku.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę