Kod emocjiTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

Dokument chroniony elektronicznym znakiem wodnym

20% rabatu na kolejne zakupy na litres.pl z kodem RABAT20

Pochwały dla Kodu emocji

Jestem przekonany, że odkrycia prezentowane w niniejszej książce są w stanie przemodelować pojmowanie tego, w jaki sposób przechowujemy emocjonalne doświadczenia, a w konsekwencji – odmienić niejedno życie. To się zresztą już dzieje na całym świecie i żywię nadzieję, że kolejne miliony ludzi odnajdą w Kodzie emocji inspirację, korzystając z tego prostego narzędzia w procesie uleczania samych siebie i swoich najbliższych.

– TONY ROBBINS

W swojej świetnej książce dr Brad Nelson oferuje nam prawdziwie rewolucyjną perspektywę postrzegania mechanizmów zapadania na choroby i powrotu do zdrowia. Wyjaśnia, w jaki sposób w ciele może się zagnieździć i zablokować wiele różnorakich emocji, wywierając tym samym negatywny wpływ na zdrowie. Następnie autor dostarcza nam praktyczne narzędzia pozwalające oswobodzić się z ograniczających nas emocjonalnych blokad. Przeczytaj Kod emocji i naucz się, jak być swoim własnym uzdrowicielem!

– JOE DISPENZA

autor bestselleru „New York Timesa”Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc twojego umysłu

Książka Kod emocji autorstwa dr. Bradleya Nelsona może potencjalnie zmienić cały paradygmat zagadnienia samopomocy i samouzdrawiania. Jeśli jesteś otwarty na wizję przyszłości radykalnie odmiennej od tego, czego doświadczamy obecnie, musisz przeczytać tę książkę i pozwolić, by twój umysł otworzył się na prawdopodobnie najprostszą, a jednak najskuteczniejszą metodę uzdrawiania, jaką do tej pory poznał świat.

– GEORGE NOORY

gospodarz programu w radiostacji

krajowej Coast to Coast AM

Przeczytałem setki książek o samopomocy, ale Kod emocji to pozycja wyjątkowa, bo dosłownie daje ci do ręki narzędzia pozwalające zbudować własną rzeczywistość. Każdy z nas dźwiga bagaż uwięzionych emocji, dlaczego więc nie nauczyć się, jak zostawić za sobą przeszłość, aby stworzyć lepszą przyszłość…

– FRAZER BAILEY

reżyser filmów dokumentalnych E-Motion i Root Cause

Kod emocji pozwala wydobyć się z bólu nie tylko po to, by pomóc samym sobie, ale także innym – ofiarom przemocy, represji i wyzysku.

– TIM BALLARD

założyciel organizacji non profit

Operation Underground Railroad

Jeśli szukasz łatwego, przystępnego sposobu, by poprawić zdrowie i finanse, a także wnieść więcej miłości do swojego życia, właśnie znalazłeś to, czego ci trzeba. Prosty, skuteczny i potężny w swym działaniu, kod emocji to system uleczania, który może opanować i zastosować każdy z nas.

– ALEXANDER LOYD

autor bestsellera Kod uzdrawiania

Kod emocji to wehikuł czasu, który przenosi nas lata świetlne w przyszłość, zostawiając w tyle współczesne konwencjonalne rozumienie pozornie przypadkowych objawów i chorób… Ta książka mówi o tobie, twoim życiu i każdej relacji, jakiej kiedykolwiek doświadczyłeś lub doświadczysz. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Kod emocji jest skazany na sukces – to kamień węgielny pod budowę skutecznego modelu terapii na miarę następnego milenium.

– GREGG BRADEN

autor bestsellerów „New York Timesa” –

Człowiek jako projekt i Boska matryca

Pasja towarzysząca dr. Bradleyowi Nelsonowi w tworzeniu Kodu emocji i determinacja, by uwolnić innych od wewnętrznej ciemności oraz ich uzdrowić… te jakości czynią z autora Kodu emocji prawdziwego mistrza życia, radości, szczęścia i spełnienia. W głębi serca jestem przekonany, że Bradley Nelson jest dla tego świata i jego mieszkańców fenomenalnym darem.

– DON TOLMAN

propagator leczenia poprzez zdrowe odżywianie

Doktor Nelson zawarł w swojej książce konkretne, praktyczne rozwiązania pozwalające uporać się z większością problemów, z jakimi zmagają się ludzie współcześni. Wykonał niesamowitą pracę, pomagając wrócić do zdrowia tysiącom cierpiących – teraz w tej książce dzieli się swoją metodą z nami. Przeczytaj i naucz się, jak pomóc sobie i swojej rodzinie.

– RAYMON GRACE

twórca i założyciel Raymon Grace Foundation

Medycyna energetyczna to przyszłość, a dzięki swej prostocie i skuteczności zarazem Kod emocji dr. Brada odegra na tym polu potężną rolę.

– JUSTIN LYONS

producent filmów dokumentalnych E-motion i Root Cause

Sztuka przepracowywania własnych emocji to z pewnością najcenniejsza umiejętność, jaką można przyswoić w życiu. Kod emocji to dar nie do przecenienia.

– DARREN R. WEISSMAN

autor The Power of Infinite Love and Gratitude, twórca The LifeLine Technique®

Doktor Nelson odkrył, że u ogromnej większości z nas serce okala energetyczna ściana – mur, który podświadomy umysł zbudował, by chronić je przed cierpieniem. Bądź cierpliwy, naucz się tego procesu emocjonalnego uzdrawiania, stosuj go, aby pomóc sobie, swoim dzieciom i innym bliskim twojemu sercu.

– RAZI BERRY

założyciel i wydawca „Naturopathic Doctor News and Review”

Doktor Bradley Nelson to uzdrowiciel na miarę dzisiejszych czasów, a Kod emocji to lektura obowiązkowa!

– STEVE SHALLENBERGER

założyciel i przewodniczący organizacji

Becoming Your Best Global Leader,

autor bestsellera Becoming Your Best

Kod emocji to niezwykle potężne narzędzie – dar uzdrawiania dla każdego, kto zdecyduje się go nauczyć i zastosować.

– JOHN HEWLETT

autor, twórca i założyciel „Cardio Miracle”

Doktor Bradley Nelson pomoże ci zlokalizować źródło twoich emocjonalnych problemów, by raz na zawsze się z nimi uporać. Weź tę książkę… przeczytaj… i otwórz się na pełnię zdrowia emocjonalnego.

– TOM DANHEISER

starszy producent programu radiostacji krajowej Coast to Coast AM

Uzdrawiająca podróż z Kodem emocji zmieniła życie tak wielu ludzi! Tobie również może podarować nowe życie! Efekty po wielokroć wynagradzają nieznaczny trud, jaki musisz włożyć w cały proces. Po stokroć warto.

– SUSANNE HUFNAGEL

certyfikowana praktyk kodu emocji i kodu ciała


Niniejsza książka zawiera porady oraz informacje dotyczące zdrowia i opieki zdrowotnej. Powinna być traktowana jako uzupełnienie, a nie zastępstwo konsultacji z lekarzem czy innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Jeśli wiesz albo podejrzewasz, że cierpisz z powodu jakiegoś problemu zdrowotnego, wskazane jest, abyś zasięgnął porady lekarza, zanim rozpoczniesz jakikolwiek program zdrowotny na własną rękę. Wszelkie decyzje zdrowotne powinny być podejmowane w porozumieniu z lekarzem. Wydawca ani autor nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek medyczne konsekwencje stosowania metod zasugerowanych w tej książce.


Tytuł wydania oryginalnego:

The Emotion Code


Text Copyright © 2019 by Bradley Nelson

Published by arrangement with St. Martin’s Publishing Group.

All rights reserved.

Opublikowano na podstawie umowy z St. Martin’s Publishing Group.

Wszelkie prawa zastrzeżone.


Wydanie polskie:

© for the Polish edition: Galaktyka sp. z o.o., Łódź 2020

90-644 Łódź, ul. Żeligowskiego 35/37

tel. +42 639 50 18, 639 50 19, tel./fax 639 50 17

e-mail: info@galaktyka.com.pl; sekretariat@galaktyka.com.pl

www.galaktyka.com.pl


ISBN: 978-83-7579-803-6


Konsultacja: Dariusz Chwiejczak

Redakcja: Bogumiła Widła

Korekta: Monika Ulatowska

Redaktor prowadzący: Marek Janiak

Adaptacja okładki oryginalnej: Monika Pietras

Konwersja do EPUB/MOBI: InkPad.pl


Pełna informacja o ofercie, zapowiedziach i planach wydawniczych

www.galaktyka.com.pl

info@galaktyka.com.pl;sekretariat@galaktyka.com.pl

Zapraszamy!


Choć autorzy i wydawca dołożyli wszelkich starań, aby zawarte w tej książce informacje były rzetelne i kompletne, nie ponoszą oni żadnej odpowiedzialności za mogące pojawić się błędy, nieścisłości, przeoczenia lub niezgodności, jak również za skutki stosowania porad zawartych w niniejszej książce. Autorzy i wydawca nie mieli też zamiaru nikogo obrazić ani przedstawić w złym świetle miejsc i organizacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody wydawcy książka ta nie może być powielana ani w częściach, ani w całości. Nie może też być reprodukowana, przechowywana i przetwarzana z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, mechanicznych, fotokopiarskich, nagrywających i innych.

Pamięci moich wspaniałych rodziców, Bruce’a A. Nelsona Seniora i Ruth Nelson, którzy zawsze obdarzali mnie miłością i we mnie wierzyli. Żałuję jedynie, że nie udało mi się skończyć tej książki za ich życia, jestem jednak przekonany, że i tak widzą moją pracę.

 

Pamięci dr Idy Glynn Harmon i dr. Alana Baina (Idy i Doca), który pomogli mi odzyskać zdrowie, gdy byłem małym chłopcem, i wprowadzili mnie w świat medycyny naturalnej.

Doktorowi Stanleyowi Flaggowi, mojemu nauczycielowi i mentorowi.

Moim wspaniałym kolegom z Discover Healing, w podziękowaniu za ich pomoc przy niesieniu tej metody uleczania w świat.

Mojej żonie, Jean, za jej pomysły, wkład, refleksje, marzenia i wsparcie, które urzeczywistniły tę pracę.

I tobie, drogi czytelniku. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci zyskać lepsze zdrowie, mocniejsze poczucie wolności, głębszą miłość i większe szczęście – tak jak pomogła już tysiącom innych na całym świecie.


SPIS TREŚCI

Przedmowa

Podziękowania

Do czytelnika

Wstęp

CZĘŚĆ 1. Uwięzione emocje

1. Uwięzione emocje: niewidzialna epidemia

2. Sekretny świat uwięzionych emocji

CZĘŚĆ 2. Świat energii

3. Tajemnice starożytnych energoterapeutów

4. Leczenie magnesami

CZĘŚĆ 3. Kod emocji w praktyce

5. Głos podświadomego umysłu

6. Uwalnianie uwięzionych emocji

7. Emocje odziedziczone

8. Mury wokół serc

9. Badania zastępcze i uzdrawianie przez pośrednika na odległość

10. Stosowanie kodu emocji u zwierząt

CZĘŚĆ 4. Przyszłość w jasnych barwach

11. Życie bez uwięzionych emocji

Przypisy

Słowniczek emocji

Kod emocji – badania

O certyfikacji


PRZEDMOWA
Tony Robbins

Potężne, niewidoczne gołym okiem siły nieustannie kształtują naszą egzystencję. Zjawiska naturalne, które często bierzemy za pewnik – chociażby promieniowanie, grawitacja, elektrodynamika – w praktyce determinują byt: za mało ich, a życie na Ziemi nie byłoby możliwe, za wiele z kolei – i po nas! Ale na liście fenomenów formujących ludzkie życie musimy też uwzględnić emocje. Miłość, nienawiść, strach, złość, wdzięczność – to tylko nieliczne z całego spektrum uczuć, które w sposób wyjątkowy, a niezaprzeczalny kształtują ludzkie życie, tak jak wymienione zjawiska naturalne. Tu właśnie należy upatrywać przyczyny tego, że neurobiolodzy, psycholodzy i fizjolodzy od kilku dekad poświęcają wiele uwagi badaniu i dokumentowaniu potężnego wpływu, jaki emocje mają na nasz sposób myślenia i zachowania, a także na zdrowie, samopoczucie, poziom energii i ogólną witalność człowieka.

Obecnie niejednokrotnie mamy szansę obserwować, jak pracujący z bioenergią uznani uzdrowiciele o udokumentowanych osiągnięciach pomagają ofiarom nieszczęść lub traumatycznych wydarzeń przepracować traumę i powrócić do zdrowia. Faktycznie wraz z żoną słyszeliśmy wcześniej z kilku niezwiązanych źródeł o książce Kod emocji autorstwa doktora Bradleya Nelsona – w tamtym czasie jednak jeszcze jej nie czytaliśmy. Osoby nam bliskie – mój osobisty trener Billy czy moja niezastąpiona prawa ręka Mary B. – niezależnie przywołały w rozmowach temat Kodu emocji. Kiedy publikacja została wspomniana po raz trzeci, moja żona Sage poczuła, że nie jest to kwestia przypadku. Zaintrygowana, podzieliła się ze mną tym, co podpowiadał jej wewnętrzny głos. „Myślę, że powinniśmy spotkać się z Nelsonem i jego żoną”.

Ufając przeczuciu Sage, poprosiłem współpracownika, by skontaktował się z doktorem Bradleyem i ustalił, czy istnieje szansa na spotkanie. Mieliśmy nadzieję, że małżeństwo Nelsonów będzie skłonne przyjąć zaproszenie do naszego domu na Florydzie. Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że owszem – Brad i Jean są nie tylko dostępni, ale też od razu gotowi się z nami spotkać. Nie zwlekając, wskoczyli do samolotu i pojawili się u nas już następnego ranka. Oboje z Sage byliśmy niezmiernie ciekawi i nie mogliśmy się doczekać, by usłyszeć o epokowej pracy na polu medycyny energetycznej, jakiej doktor poświęcał się przez ostatnie 30 lat. Przez kolejną godzinę z okładem Brad i Jean szczodrze dzielili się z nami swoją historią. Opowiedzieli, jak to się w ogóle stało, że wkroczyli na ścieżkę uzdrawiania, postanowili zaufać łasce boskiej i zdać się na głos powołania. Zwierzyli z głębokiej wiary, iż ich powołaniem jest służyć ludzkości. Nakreślili ramy wspólnej misji i podzielili się swym wewnętrznym pragnieniem, by obdarowywać świat miłością oraz łaską uzdrawiania, a także inicjować zmianę na lepsze (czemu pozostają wierni i co z pewnością czynią po dziś dzień).

Co ciekawe, Brad i Jean wspomnieli również, że przed około 30 laty kupili kasetę z nagraniem Personal Power (Osobista moc) – moim programem motywacyjnym w owym czasie dystrybuowanym na kanale telezakupów. Był to dla nich okres licznych życiowych wyzwań, postanowili więc dać Personal Power szansę, zrealizowali 30-dniowy program i wykonali przedstawione w nim ćwiczenia. Mój program w rzeczy samej pomógł im wejść w świat uzdrawiania – rozpocząć praktykę kręgarską – a także zamieszkać we własnym domu w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Z ogromną radością przyjąłem, że nieświadomie odegrałem pozytywną rolę w ich życiu i że choć wcześniej nie mieliśmy okazji poznać się osobiście, byliśmy ze sobą poniekąd połączeni.

W swojej praktyce leczniczej Brad rozwijał się dzięki oddaniu nauce, współpracy z inspirującymi mentorami i własnej praktyce duchowej – przed badaniem każdego pacjenta modli się w intencji otrzymania przewodnictwa od siły wyższej. W tym względzie jego praca ma naturę holistyczną, bo koncentruje się nie tylko na widocznych objawach, ale przede wszystkim dopuszcza do głosu wewnętrzną mądrość – źródło wiedzy pozwalającej naprawdę nieść pomoc pacjentom. Rozmawiałem z wieloma uznanymi i utalentowanymi medykami – specjalistami, których działalność przynosi spektakularne rezultaty u pacjentów borykających się z najróżniejszymi schorzeniami. Okazuje się, że wielu z nich praktykuje w ten sam sposób co Brad. (Cenna lekcja pokazująca, że warto wyjść poza ograniczenia narzucane przez racjonalny umysł). Zdarzało się, iż pacjent cierpiący na wyjątkowo trudną i bolesną przypadłość zgłaszał się do Brada, a ten nie był pewien, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. W takich momentach właśnie zdaje się na wewnętrzną, wyższą siłę, prosząc, by wskazała mu drogę i doprowadziła do prawdziwego źródła – problemu leżącego u podłoża stanu pacjenta.

W doktorze Bradzie urzekły nas przede wszystkim jego determinacja i niestrudzone dążenie, by podarować pacjentom narzędzia pozwalające na samodzielną pracę niosącą samouzdrowienie. Identyfikuję się z tą misją, ponieważ sam zawsze starałem się szukać tego, co określam mianem wiedzy głębokiej. Cóż to takiego? Według mnie to prosta do przyswojenia mądrość ukryta w nas, której natychmiastowe zastosowanie pozwala odmienić życie – własne i innych. Tego typu wgląd i narzędzia stają się niezastąpione na drodze do tworzenia lepszej jakości życia. Co więcej, są po prostu nieodzowne w sferze zdrowia i dobrostanu, w których wzięcie odpowiedzialności za własną kondycję emocjonalną i fizyczną odgrywa kardynalną rolę.

Od ponad 30 lat ten piękny cel przyświeca ich działalności i prowadzi przez życie. Brad i Jean Nelsonowie bez rozgłosu przemierzają świat, ucząc ludzi, jak oczyścić się z emocjonalnego bagażu przeszłości, by uzdrowić siebie samych. W tym czasie Brad wyszkolił tysiące certyfikowanych adeptów metody kodu emocji na całym świecie, tworząc w ten sposób rzeszę specjalistów służących pomocą rosnącemu gronu potrzebujących. Zawsze powtarzam, iż złożoność jest wrogiem skuteczności. Tym bardziej cieszę się, że dane mi było poznać metodę, która jest nie tylko skuteczna, ale też tak prosta i łatwa do pojęcia. Raduje też mnie to, że każdy może sięgnąć po owoce pracy doktora Brada i zastosować je dla siebie, w zaciszu własnego domu, by pomóc nie tylko sobie samemu, ale i swoim najbliższym. Według autora wszyscy możemy skorzystać z metody zaprezentowanej w niniejszej książce – jedynym warunkiem jest chęć, by się jej nauczyć.

Jeszcze tego samego wieczoru Brad i Jean zaoferowali nam zaprezentowanie swojej metody na żywo. Mieliśmy osobiście doświadczyć jej działania. Nie bardzo wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale byliśmy zaintrygowani. Cóż mieliśmy do stracenia – poza obciążeniem emocjonalnym, rzecz jasna? Brad i Jean lubią pracować w tandemie, wspólnie odkrywając wszelkie zaburzenia równowagi w ciele. Byłem zadziwiony, widząc, jak szybko i sprawnie są w stanie ujawnić nieprawidłowości w przepływie energii – anomalie, których źródło sięga zdarzeń z dzieciństwa czy uwarunkowanych wzorców rodzinnych. Naturalnie nasz sposób odczuwania i myślenia ma ogromny wpływ na organizm. Tym faktem nie byłem zaskoczony. Niesamowite jednak było obserwować, jak osoba obeznana z metodą kodu emocji jest w stanie precyzyjnie określić zatrzymane energie dawnych traum emocjonalnych, a także uwolnić je w przeciągu kilku sekund. Niedawno naukowcy udowodnili, że traumatyczne wspomnienia są nie tylko przechowywane w ciele, ale mogą też być przekazywane potomstwu. Ponieważ kod emocji czerpie informacje z archiwum podświadomego umysłu, pozwala namierzyć i uwolnić również te emocje, które zostały nam przekazane przez poprzednie pokolenia.

Piękno procesu uwalniania emocji tą metodą polega na tym, że kiedy takie zablokowane uczucie zostaje namierzone, nie trzeba go ujawniać ani nawet o nim rozmawiać. Doktor Brad i Jean po prostu usuwają emocjonalny ładunek i likwidują wszelkie blokady energetyczne. Razem z Sage jesteśmy niezmiernie wdzięczni za szansę poznania tej fenomenalnej metody uzdrawiania. Spotkanie z Bradem i Jean było niepowtarzalnym doświadczeniem i oboje jesteśmy dozgonnie wdzięczni za wszystko, czym się z nami podzielili. Od razu rozpoznaliśmy światło, które noszą w sobie, i jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaliczać tę parę do grona swoich najbliższych przyjaciół.

Ostatnie cztery dekady życia zawodowego poświęciłem wspieraniu innych w walce z ograniczającymi przekonaniami i schematami z przeszłości, tak by na powrót mogli cieszyć się pełnią zdrowia emocjonalnego. Jestem niezmiernie podekscytowany możliwościami, jakie daje kod emocji – niesie dogłębne zrozumienie samego siebie i pokazuje, że każdy, kto naprawdę pragnie wyzwolić się i wznieść ponad ograniczenia przeszłości, może zaiste wkroczyć na ścieżkę osobistego rozwoju, poszerzyć własne horyzonty i poprawić jakość życia.

 

Jestem przekonany, że odkrycia prezentowane w niniejszej książce są w stanie przemodelować pojmowanie tego, w jaki sposób przechowujemy emocjonalne doświadczenia, a w konsekwencji – odmienić niejedno życie. To się zresztą już dzieje na całym świecie i mam nadzieję, że kolejne miliony ludzi odnajdą w Kodzie emocji inspirację, korzystając z tego prostego narzędzia w procesie uleczania samych siebie i swoich najbliższych. Sage i ja jesteśmy niewymownie wdzięczni tej wspaniałej parze za ich niezastąpioną pracę oraz bezwarunkową miłość i dobroć, jaką ofiarują światu. Dziękujemy za kod emocji. Dziękujemy za ten bezcenny dar.

– TONY ROBBINS