Być mężczyznąTekst

Co to dzisiaj znaczy?
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Każdy z nas potrzebuje własnej przestrzeni. Na zastanowienie się. Na ciszę. Współczesny świat nie zachęca do refleksji. Żyjemy szybko i jesteśmy otoczeni mnóstwem bodźców. Łatwo się pogubić, coraz trudniej zatrzymać. Często jesteśmy przeciążeni natłokiem spraw i obowiązków. Czasami mamy problem z odróżnieniem prawdy od fałszu. Tego, co ważne od tego co nieistotne.

Ogarnia nas informacyjny chaos, przesyt. W ciągu 24 godzin otrzymujemy taką liczbę komunikatów, ile człowiek w średniowieczu otrzymywał przez całe życie. Łatwo się w tym pogubić. Zatracić tożsamość. Kobiety swoją budują teraz bardzo intensywnie. A mężczyźni?

Jak to z nimi jest? Czy kryzys męskości rzeczywiście istnieje? Dla kogo jest problemem? Czy kobiety i mężczyźni oddalają się od siebie coraz bardziej? Dlaczego tak wiele związków się rozpada, skoro w każdym z nas jest pragnienie miłości?

O odpowiedzi na te i wiele innych pytań poprosiliśmy ekspertów, osoby, które wiedzą więcej i zachciały się tym podzielić. Każda rozmowa to zaproszenie do refleksji, lepszego poznania siebie i zagłębienia się w męski świat. Pytając o współczesnych mężczyzn poruszaliśmy zagadnienia uniwersalne i ważne dla każdego człowieka, niezależne od płci czy wieku, bowiem wszechobecny konsumpcjonizm doprowadził do tego, że zatraciliśmy się w ciągłej potrzebie brania. Pandemia pokazała, jak ważne jest bycie, istnienie, a nie tylko posiadanie. Ale pokazała też jak często najtrudniej jest z kimś po prostu być.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 30 września 2020
  • ISBN: 9788380538023
  • Wydawca: Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Spis treści
Bożena Szwarc "Być mężczyzną" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Elżbieta Grom
29 listopada 2020

Dziennikarka Bożena Szwarc w swojej nowej książce porusza temat męskości w dzisiejszym świecie. Męskości, która na przestrzeni lat radyklanie się zmieniła. Przemianie uległy nie tylko stereotypy i wiele cech kojarzonych wcześniej wyłącznie jako 'męskich', ale również rola mężczyzny w życiu kobiety/ rodziny. Do swojej rozmowy na ten temat autorka zaprosiła specjalistów takich jak Wojciech Eichelberger czy Maciej Szaciłło, oraz Dorotę Mintę – psycholożkę. Bardzo się cieszę, że na rynku pojawiają się także publikacje poruszające takie tematy, zwłaszcza w Polsce, która nie słynie z tolerancji. Bycie mężczyzną w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie proste jak mogłoby się wydawać, na co wskazują z resztą odsetki samobójstw i depresji wśród płci męskiej. «Być mężczyzną. Co to dzisiaj znaczy?» to naprawdę pozycja warta uwagi. Gorąco polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę