Gawędy o sztuce XIII-XV wiekAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Zapraszamy Czytelnika do odbycia pasjonującej podróży do Włoch doby renesansu. Podążymy śladami bohaterów Żywotów Giorgio Vasariego, poznamy prywatne życie wielkich mistrzów i ich mecenasów. Nie będziemy stronić od anegdot oczywiście nie zapomnimy o ich dziełach, na które spojrzymy przez pryzmat biografii twórców. Bogactwo materiału jest imponujące! Autorka pisze przy tym z taką werwą, że bez reszty wciąga Czytelnika w swoją opowieść. I chociaż gawędy te dotyczą tylko wybranych i ulubionych artystów Autorki, to niewątpliwie mogą zachęcić Czytelnika  do podjęcia dalszych poszukiwań na własną rękę.


Gawędy o sztuce. XIII-XV wiek  ukazały się po raz pierwszy w 2010 roku i od tamtej pory cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Teraz dostępne również jako audiobook w autorskiej interpretacji Bożeny Fabiani.


Bożena Fabiani – historyk, nauczyciel akademicki, autorka licznych publikacji, tłumaczka, poetka. Od lat popularyzuje wiedzę o sztuce w Programie II Polskiego Radia w cyklu audycji redaktor Ewy Prządki W stronę sztuki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-01-17285-5
  • Lektor: Bożena Fabiani
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Bożena Fabiani "Gawędy o sztuce XIII-XV wiek" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę