OscylacjaTekst

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Oscylacja jest debiutem literackim Bolesława Żmija, który od razu zdaje się wskakiwać do głębokiej wody, zachęcając do tego samego Czytelników, bez ostrzeżenia serwując Im poezję skrojoną na własną miarę. Bez kompleksów wymyka się schematowi albo, jak może woleliby inni – klasycznej jej formie. Próżno więc szukać matematycznych podziałów na sylaby czy strofy. To treść, nie forma, ma stanowić o istocie jego twórczości. Twórczości pełnej emocji, filozoficznej zadumy i poszukiwania. I trudno będzie uciec przed uświadomieniem sobie, że choć napisał ją kto inny, to przecież są to nasze poszukiwania, nasze rozterki, nasza zaduma.

– Liberum Verbum


Bolesław Żmij – nie ma konkretnego powodu do pisania, po prostu zaczął zapisywać myśli, które z czasem przybrały formę wierszy. Z poezją zetknął się w szkole, wręcz nieświadomie „nasiąkając” twórczością Mickiewicza, Słowackiego, Szymborskiej czy Leśmiana, stroniąc jednak od jakiegokolwiek naśladownictwa. Chce się dzielić spostrzeżeniami, refleksjami, nie obnosząc się przy tym swoim wizerunkiem. Interesuje się kinematografią, sportem i historią, szczególnie Polski i Słowiańszczyzny.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 09 czerwca 2021
Bolesław Żmij "Oscylacja" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę