LalkaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Lalka
Lalka
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 22,90 18,32
Lalka
Lalka
Audiobook
Czyta Marek Walczak
9 6,75
Szczegóły
Lalka
Lalka
Audiobook
Czyta Marek Konopczak
19,90
Szczegóły
Lalka
Lalka
Audiobook
Czyta Ksawery Jasieński
19,95
Szczegóły
Lalka
Lalka
E-book
24,90
Szczegóły
Opis książki

Wydana w roku 1890 powieść Lalka to sztandarowe dzieło Bolesława Prusa oraz klasyczna pozycja w dorobku polskiej literatury pozytywistycznej. Książka opowiada historię przedsiębiorcy Stanisława Wokulskiego, który romantycznie zakochał się w arystokratce Izabeli Łęckiej, która jednak tej miłości nie odwzajemnia.

Lalka, a zwłaszcza jej główny bohater pokazuje stan przejściowy między romantycznym i pozytywistycznym podejściem do życia. Prezentuje konflikt głównych bohaterów, którzy wychowani w starej epoce, nie potrafią w pełni odnaleźć się w nowej. Powieść Bolesława Prusa należy do klasyki polskiej literatury oraz kanonu polskich lektur szkolnych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
  • ISBN: 978-83-63720-04-9
  • Wydawca: Liber Electronicus
  • Spis treści
Bolesław Prus "Lalka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Lalka
Audiobook
Czyta Marek Konopczak
19,90
Lalka
Audiobook
Czyta Ksawery Jasieński
от 6,75

Zapewne większość Polaków nie przepada za «Lalką», ponieważ była ona lekturą szkolną, co zazwyczaj bardzo efektywnie zniechęca do sięgnięcia po książkę.. Ja jednak bardzo cenię tę powieść i uważam ją za klasykę literatury polskiej. Mamy tu wątki historyczne, obyczajowe i miłosne. Wszystko, co sprawia, że lektura nie jest nudna i monotonna. Książka interesująca również ze względu na świetne opisy mojej ukochanej Warszawy sprzed lat. Serdecznie zachęcam osoby, które nie czytały, aby dały szanse temu arcydziełu. Może do takich powieści trzeba dojrzeć?

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę