Filozofia i wartości. Tom II

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Publikacja jest kontynuacją tomu Filozofia i wartości I. Autor porusza w niej różne zagadnienia filozoficzne: od bardzo konkretnych po abstrakcyjne. W tej rozmaitości dochodzi pośrednio do głosu przeświadczenie, że filozofia jest uniwersalna. Nie ma w niej specjalizacji: można mówić o wszystkim – jak za Sokratesa. Tym między innymi różni się od nauki.

Drugie wydanie tekstów prof. Bogusława Wolniewicza (pierwsze w WUW).


Filozofia nie żywi się starymi książkami, lecz zagadką istnienia i wyzwaniem, jakie jej niesie duch czasu. Stare księgi bywają pomocne, ale są jak światła odblaskowe: świecą tylko wtedy, gdy je oświetla myśl nowa. Albo jeszcze inaczej, i już bez żadnej metafory: uprawianie filozofii nie polega na k o m e n t o w a n i u filozoficznych t e k s t ó w, lecz na r o z s t r z y g a n i u filozoficznych z a g a d n i e ń.

Bogusław Wolniewicz, O sytuacji we współczesnej filozofii


porusza się tu sprawy nader różne, od bardzo konkretnych po całkiem abstrakcyjne. W tej rozmaitości dochodzi pośrednio do głosu przeświadczenie autora, że filozofia jest uniwersalna. Nie ma w niej specjalizacji: można mówić o wszystkim – jak za Sokratesa. Tym, między innymi, różni się od nauki.

Ze Wstępu


The publication is a continuation of Philosophy and Values I. The author deals with various philosophical issues: from very specific ones to the completely abstract. From this diversity indirectly emerges the belief in philosophy being universal. There are no specialisations: everything can be discussed.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 marca 2020
  • Rozmiar: 373 str.
  • ISBN: 978-83-235-3601-7
  • Całkowity rozmiar: 2 MB
  • Całkowity liczba stron: 373
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Bogusław Wolniewicz "Filozofia i wartości. Tom II" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę