Ład energetyczny Idee i rzeczywistość

PDF
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Immanentną cechą ładu jest łączenie elementów, których wzajemne powiązania częstokroć zdają się zupełnie niedostrzegalne, tworzenie z tych postrzeganych, jako funkcjonujące bez związku i wpływu na siebie części, jednej spójnej całości. Nie inaczej jest z ładem w przestrzeni energetycznej czy prościej ujmując, ładem energetycznym. Kryją się za nim uporządkowane relacje w obszarze produkcji, dostaw i konsumpcji energii w nośnikach pierwotnych i wtórnych. W przypadku tych pierwszych, rzecz dotyczy tak samego zabezpieczenia możliwości up streamowych, jak i procesu wydobycia ich transferu do miejsca ich przetworzenia, czyli down streamu. Natomiast w odniesieniu do drugich, sprowadza się do zapewnienia odpowiednich mocy wytwórczych oraz optymalnego ich wykorzystania. Prawidłowość ta przede wszystkim sprawdza się w energetyce zawodowej, chociaż trudno byłoby odmówić jej zastosowania w mikrogeneracji."

Ze wstępu

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-64541-36-0
  • Całkowity rozmiar: 12 MB
  • Całkowity liczba stron: 422
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: FNCE
Piotr Kwiatkiewicz "Ład energetyczny Idee i rzeczywistość" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ferdynand Kochański
21 czerwca

Bardzo polecam. Jest to moja kolejna książka z Fundacji na rzecz Czystej Energii i kolejny raz się nie zawiodłem. Rzetelne podejście do tematu i wzorowe przygotowanie autorów. Czapki z głów! Nie wiedziałem, że tak wygodnie będzie się czytało w elektronicznym formacie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę