Elokwencja sardynki. Niewiarygodne historie z podwodnego świataTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

A gdyby tak wsadzić głowę pod wodę i nadstawić ucha? Śmieszna myśl? Niekoniecznie! Pogrążone w swoim „cichym świecie” ryby nie tylko mówią, ale też mają wiele do przekazania.

Z tej książki dowiesz się:

co można wyczytać z morskich zapachów,

po czym poznać, że ryby są zakochane, zestresowane albo głodne,

co kichaniem zdradzają przegrzebki,

dlaczego ryby miewają trudne dzieciństwo,

kto był pierwszy w Ameryce – dorsz czy Krzysztof Kolumb,

i wiele, wiele więcej!

Ta książka to skąpana w świetle fluorescencyjnych meduz podróż w głębiny nauki i mroki historii, gdzie legendy często okazują się mniej nieprawdopodobne niż zaskakująca rzeczywistość. Autor dzieli się z czytelnikami dwiema pasjami: uwielbieniem dla podwodnego świata i mocy słów, które na kartach tej książki splatają się w niesamowicie ekscytującą opowieść.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 lutego 2021
  • Data powstania: 2021
  • ISBN: 978-83-8230-071-0
  • Tłumacz: Elżbieta Janota
  • Prawa autorskie: Sonia Draga
  • Spis treści
Bill François "Elokwencja sardynki. Niewiarygodne historie z podwodnego świata" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marta Doda
02 marca

"Elokwencja sardynki…" okazała się dla mnie niesamowitą przygodą w podwodnym środowisku, podczas której świat nauki i kraina legend wzajemnie się uzupełniały, kusząc swoimi tajemnicami. Jestem absolutnie przekonana, że nawet osoba niespecjalnie przekonana do literatury fakty, w tej książce się zakocha na zabój, bo styl prowadzenia historii w niej zawartych jest po prostu nieziemski – humorystyczny, z polotem i równie elokwentny jak tytułowa sardynka. Zresztą – od sardynki poniekąd wszystko się tutaj zaczęło… Polecam z całego serca!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę