Stres. 102 sprawdzone sposoby na stresPDF

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
Audio
Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
Audiobook
Czyta Beata Pawlikowska
33,90  24,75 
Szczegóły
Opis książki

Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym zrównoważonym stanie nie miałby wystarczającej mocy, żeby go skutecznie i definitywnie przezwyciężyć. Przełącza się więc w tryb awaryjny. Nie dlatego, że coś się zepsuło, lecz po to, żeby zmaksymalizować swoją szansę na przetrwanie.

Kiedy mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, wprowadza cały organizm w stan najwyższej gotowości.

Krótki, zdrowy, mobilizujący stres polega na tym, że następuje podwyższenie aktywności pewnych sfer organizmu (z jednoczesnym zamknięciem innych, chwilowo mniej ważnych obwodów), osiągasz swój cel, po czym następuje rozluźnienie, relaks, odpoczynek, regeneracja i powrót do pełnej równowagi. Ponownie włączone zostają wszystkie wewnętrzne układy, które tworzą wspierającą się wzajemnie harmonię odczuwaną przez człowieka jako spokój, radość życia, sens.

Przedłużający się stres powoduje nadmierne obciążenie pobudzanych adrenaliną układów, co po pewnym czasie prowadzi do ich osłabienia wraz z jednoczesnym rozregulowaniem wewnętrznej równowagi zarówno fizycznej, jak i psychicznej i duchowej. Wtedy pojawia się zmęczenie, bezsenność, niepokój, nerwowość, depresja, bóle głowy, trudność w zebraniu myśli i koncentracji, kłopoty z pamięcią, problemy żołądkowe, nadmierne tycie albo chudnięcie, nawroty alergii, bóle, bezpłodność, ciągłe problemy ze zdrowiem, poczucie bezradności, braku sensu i braku szczęścia.

W najnowszej książce Beata Pawlikowska wyjaśnia na czym polega fizjologiczny i emocjonalny mechanizm powstawania stresu, opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, którzy nigdy nie odczuwają stresu, oraz podaje 102 sposoby na radzenie sobie ze stresem w różnych życiowych sytuacjach – od stresu podczas korka na drodze, przez stres związany z wystąpieniem publicznym, aż po chroniczny stres w pracy albo związku.

Książka napisana przystępnym językiem, motywująca i przedstawiająca gotowe sposoby, z których można skorzystać w stresującej sytuacji. Bogato ilustrowana, kolorowa, z multimedialnymi linkami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 27 stycznia 2021
  • Rozmiar: 386 str.
  • ISBN: 9788381774949
  • Całkowity rozmiar: 463 MB
  • Całkowity liczba stron: 386
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwo Edipresse
Beata Pawlikowska "Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
Audiobook
Czyta Beata Pawlikowska
33,90  24,75 
Henryk Dawidowski
18 marca

Jak wskazuje sam tytuł Pani Beata w książce zawarła 102 sposoby na radzenie sobie ze stresem. Na początku jednak poznajemy źródła powstawania stresu i dowiadujemy się czym on właściwie jest. Cała książka została napisana łatwym językiem, a wiedza przekazana została w przestępny sposób. Wszystko okraszone zostało niezwykle ciekawymi historiami z podróży w różne zakątki świata. Uważam, że książka jest obowiązkową pozycją dla większości z nas – motywuje i zawiera gotowe sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę