3 książki za 34.99 oszczędź od 50%
Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska – jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, pisarka, dziennikarka, ilustratorka książek. Beata Pawlikowska przysz... Szczegóły

O autorze

Beata Pawlikowska – jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, pisarka, dziennikarka, ilustratorka książek.

Beata Pawlikowska przyszła na świat 11 czerwca 1965 roku w Koszalinie. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące i zdała maturę w rodzinnym mieście. Po zdaniu matury rozpoczęła studia filologiczne – filologię węgierską i filologię angielską. Studiów nie ukończyła, ponieważ zdała sobie sprawę, że pragnie od życia czegoś więcej. Początkowo podejmowała się różnych prac. Pracowała jako sekretarka, kelnerka, tłumaczka i lektorka języka angielskiego. W 1990 roku dostała pracę w Radiu Koszalin. Po dwóch latach wyjechała do Londynu, skąd nadawała do Programu III Polskiego Radia. Po powrocie do Polski rozpoczęła współpracę z Radiem Kolor. Następnie podjęła pracę w telewizji TVP 1, gdzie prowadziła program muzyczny. Najdłużej pracowała w Radiu Zet, gdzie w latach 1999-2004 i 2005-2016 była prowadzącą programu zatytułowanego „Świat według blondynki”, który przyniósł jej nominację do prestiżowej nagrody branży medialnej Grand Press. Od lat współpracuje również z „National Geographic”.

Beata Pawlikowska związana była z równie znanym podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim. Jest weganką, a w swoich książkach zachęca do takiego stylu życia. Rozpowszechnia regułę odżywiania według zasad chińskiej filozofii pięciu przemian.

Beata Pawlikowska podróżuje po świecie, głównie po Ameryce Południowej. Swoje wyprawy opisuje w felietonach oraz reportażach. Wydała serię książek podróżniczych Blondynka na krańcu świata. Ma na swoim koncie również poradniki psychologiczne, kursy językowe, książki kucharskie oraz książki o zdrowym odżywianiu.

Do najpopularniejszych pozycji należą:

  • „Narkotyki, anoreksja i inne sekrety”,
  • „W dżungli codzienności”,
  • „W dżungli życia”,
  • „Jestem pozytywnym wojownikiem”,
  • „Moja wewnętrzna mon”,
  • „Życie jest wolnością”.

Książki Beaty Pawlikowskiej można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy