A co, jeśli? Pytania zmieniające Twój świat

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

A co, jeśli spojrzałbyś na swoje życie inaczej niż zwykle?

A co, jeśli zadałbyś sam sobie kilka pomocnych pytań?

Trzymasz w ręku książkę pełną takich pytań.

Czy odważysz się je zadać?

Pytania mają na celu zachęcić czytelnika do spojrzenia na swoje życie z innej strony. Znalezienie odpowiedzi nie jest tutaj priorytetem. Natomiast zadawanie sobie pytań wytrąci czytającego z jego utartych szlaków myślowych i podważy przyjęte przez niego konkluzje. Każdy kolejny rozdział porusza różne aspekty życia.

Codziennie dokonujemy wielu wyborów, które mają większy lub mniejszy wpływ na nasze życie. Częstokroć te decyzje nie są do końca nasze, bo opieramy je na punktach widzenia innych osób. Jednak czasem wprowadza to szereg ograniczeń w naszym życiu. Zatrzymujemy się, spowalniamy, umniejszamy, by wpasować się w przeciętność i dopasować do otoczenia. Często takim podejściem przekreślamy swoje szanse na sukces i szczęście. Ważne jest nauczyć się dokonywać własnych wyborów, by samemu kreować swoją przyszłość. Aby tego dokonać, należy zadać sobie szereg pytań, które pozwolą nam lepiej zrozumieć samych siebie i swoje potrzeby.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 01 listopada 2019
  • Rozmiar: 50 str. 2 ilustracje
Beata Jusik "A co, jeśli? Pytania zmieniające Twój świat" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Renata Czerwinska
24 sierpnia 2020

Są takie lektury które nie dają o sobie zapomnieć. Skłaniają czytelnika do refleksji, zastanowienia się nad otaczającym go światem, samym sobą. Bardzo cenię pozycje, które wywołują we mnie podobne emocje. Jedną z nich jest książka «A co, jeśli? Pytania zmieniające Twój świat» autorstwa Beaty Jusik. Czytając czułam, jak wielu pytań jeszcze nigdy sobie nie zadałam. To zabawne, że wydaje się nam, że znamy samych siebie, jednak czasami pytania zadane w książce Pani Jusik stawiały mnie pod ścianą. Autorka prezentuje jak spojrzeć na rzeczywistość z innych punktów widzenia, które dają szerszą perspektywę i większe pole manewru. Namawia czytelnika do zmiany na lepsze, poprzez samopoznanie i otwartość. Zdecydowanie polecam tę pozycje osobom, które poszukują zmiany w swoim życiu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę