Legendy zamków sudeckich

Tekst
Z serii: LEGENDARZ
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Legendy zamków sudeckich” to ilustrowana księga ludowych i literackich podań pióra Bartłomieja Grzegorz Sali przedstawiająca 30 najciekawszych zamczysk Sudetów tj.: zamek w Prudniku, Ząbkowicach Śląskich, Gniewoszowie, Zagórzu Śląskim, Bolkowie czy Czocha w Leśnej.

Publikacja poświęcona jest warowniom wyrosłych przed wiekami w głębi gór, w śródgórskich kotlinach lub w najbliższej okolicy sudeckich wierchów; obiektów do dziś zachowujących swój blask, jak i pozostających w ruinie. Autor przedstawia pokrótce dzieje każdego zamku, a następnie związane z nim legendy. Na nowo ożywają duchy i zjawy, święci i diabły, okrutni panowie i dzielni junacy, namiętni kochankowie i bezwzględni zbójcy.

Autor, historyk i etnograf, uzupełnia swe opowieści krótkim zarysem dziejów zamków, a także komentuje wykorzystane motywy w kontekście kulturowym, sięgając do źródeł poszczególnych wątków. Książka ma charakter zarówno popularnonaukowy jak i edukacyjny, zachowując przy tym literackość przekazu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 03 lipca 2020
  • ISBN: 9788375765076
  • Artyści: Paweł Zych, Witold Vargas
  • Wydawca: Wydawnictwo BOSZ
  • Spis treści
Bartłomiej Grzegorz Sala "Legendy zamków sudeckich" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«LEGENDARZ»
Legendy zamków karpackich
Legendy zamków sudeckich
Legendy zamków świętokrzyskich
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę