Legendy zamków karpackich

Tekst
Z serii: LEGENDARZ
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Legendy zamków karpackich to zbiór 65 ludowych i literackich podań, na nowo opracowanych piórem Bartłomieja Grzegorz Sali. Związane są one z zamczyskami polskich Karpat, wznoszącymi się od przedpola Beskidu Śląskiego po Bieszczady. Dotyczą warowni wyrosłych przed wiekami w głębi gór, w śródgórskich kotlinach lub w najbliższej okolicy karpackich wierchów; obiektów do dziś zachowujących swój blask, jak i pozostających w ruinie. Na kartach książki na nowo ożywają duchy i zjawy, święci i diabły, okrutni panowie i dzielni junacy, namiętni kochankowie i bezwzględni zbójcy.

Autor, historyk i etnograf, uzupełnia swe opowieści krótkim zarysem dziejów zamków, a także komentuje wykorzystane motywy w kontekście kulturowym, sięgając do źródeł poszczególnych wątków. W ten sposób praca nabiera elementów popularnonaukowych i edukacyjnych, nie tracąc swego literackiego charakteru.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 03 lipca 2020
  • ISBN: 9788375765069
  • Artysta: Paweł Zych
  • Wydawca: Wydawnictwo BOSZ
  • Spis treści
Bartłomiej Grzegorz Sala "Legendy zamków karpackich" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«LEGENDARZ»
Legendy zamków karpackich
Legendy zamków sudeckich
Legendy zamków świętokrzyskich
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę