Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Wiele osób nie umie się wydostać z pułapki nieświadomego życia: bezmyślnego reagowania, rozproszenia uwagi i narastającego stresu. Ta nieświadomość wynika ze sposobu pracy układu nerwowego: mózg człowieka jest szczególnie wyczulony na postrzeganie potencjalnych zagrożeń, więc ludzie silnie reagują na impulsy społeczne, kulturowe i technologiczne. Zalewa ich natłok informacji, przez co odczuwają lęk, wzburzenie, martwią się i angażują w walkę z wiatrakami. Telefony komórkowe, laptopy i tablety stały się bronią masowego rozpraszania uwagi, odciągając człowieka od jedynego miejsca, w którym może odnaleźć prawdziwy spokój i szczęście - od chwili obecnej. Czy można jakoś przerwać to błędne koło, jeśli się nie jest buddyjskim mnichem?
W tej książce znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie. Jest to przystępnie napisany poradnik, dzięki któremu uda Ci się zmniejszyć poziom stresu w swoim życiu i mocno ograniczyć negatywne myślenie. Opisane tu proste nawyki doprowadzą Cię do codziennej praktyki uważności. Metoda Mindfulness w 10 minut bardzo szybko daje efekty: ułatwia koncentrację, poprawia wydajność i zwiększa poczucie szczęścia. Praktyczne narzędzia opisane w tej książce pomagają w wyrabianiu nawyku uważności. Ważne jest, by trenować mindfulness w ciągu całego dnia, tak aby bez trudu powracać świadomością do tu i teraz, nawet podczas zwykłych codziennych zajęć. Tak ćwiczona uważność daje mnóstwo satysfakcji, a jej pozytywne efekty szybko stają się zauważalne w wielu bardzo różnych obszarach życia.
W tej książce: Czym jest pułapka nieświadomego życia

 Co to właściwie jest mindfulness

 Korzyści z praktykowania uważności

 Technika wdrażania i wyrabiania w sobie nawyku uważności

 Propozycje praktyk uważności na każdą porę dniaBądź tu i teraz - żyj szczęśliwie i świadomie!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-283-4884-4
  • Lektor: Andrzej Pinkowski
  • Wydawca: Sensus
Barrie Davenport "Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę