Szalona miłość. Chcę takiego jak PutinTekst

Reportaże z Rosji
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Dlaczego Rosja kocha Putina?

Nowa książka reporterki cyklu „Szerokie tory” i autorki bestsellera Nie ma jednej Rosji

Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie?

Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm?

Jak Rosja wstaje z kolan?

Wreszcie: kim naprawdę jest Władimir Putin?

Barbara Włodarczyk, doświadczona reporterka, wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie, nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.

Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni, a równocześnie charakterystyczni – reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami, w tym relacją z bezpośredniego spotkania z Putinem.

Z jej fascynujących, lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa i rosyjskiej duszy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 27 stycznia 2021
  • Rozmiar: 230 str. 16 ilustracji
  • ISBN: 9788308072219
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Barbara Włodarczyk "Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kamila Wnęk
22 marca

Bardzo świeża, ciekawa tematyka. Książka napisana świetnym językiem, widać, że autorka ma wielkie doświadczenie. Rzetelny opis sytuacji w Rosji przy rządach Putina. Świetne doświadczenie, móc wraz z autorką przemierzać Rosję w poszukiwaniu prawdy o tamtejszej sytuacji politycznej i społecznej. Ogromnie polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę