Małżeństwo z przymusuTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Gytha jest wnuczką sir Roberta Sullivana, który zarządza bardzo sporym majątkiem. Jego sędziwy wiek powoduje jednak, że zastanawia się nad przyszłością wnuczki. Przekazuje jej cały majątek, ale musi wyjść za mąż za jednego ze swoich kuzynów. Gytha nie darzy ich sypmatią ani szacunkiem. Wie, że są fircykami, którzy są zainteresowani stale to nowymi przygodami miłosnymi oraz majątkiem. Dziadek jest jednak nieugięty w sowim postanowieniu. Gytha wraz z ordynansem jej ojca postanawia się rozerwać udając się na wzgórze i podziwiając wyścigi konne, na których ma wystąpić szanowany i dostojny lord Locke. Po wyścigach Gytha dowiaduje się od ordynansa, że jej ojciec uratował kiedyś życie lordowi wobec tego ten ma wobec niego dług wdzięczności. Postanawia to wykorzystać. Udaje się do lorda Locke'a i prosi go o pomoc. Chce, aby to on został jej mężem. Jak zareaguje lord Locke? Czy zauroczy go młoda córka swojego dawnego przyjaciela, któremu zawdzięcza życie?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 02 grudnia 2020
  • ISBN: 9788711771174
  • Tłumacz: Natalia Dudek
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Barbara Cartland "Małżeństwo z przymusu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland»
Zwycięstwo markiza - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland
Z piekła do nieba - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland
Taniec na krańcach tęczy - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland
-5%
Donata Karasek
11 stycznia

Jak sam tytuł wskazuje, fabuła opowieści skupia się wokół głównej bohaterki, która aby otrzymać ogromy majątek przypisany jej przez dziadka musi poślubić jednego ze swoich kuzynów. Jednak nie darzy sympatią żadnego z nich, są kompletnie różnymi osobami. Dziewczyna dobrze wie też, że chętnie przyjmą majątek jaki idzie w parze z poślubieniem jej. Wraz z ordynansem jej ojca obmyślają plan, który ma zastąpić jej nieuchronne małżeństwo z przymusu… Książka bardzo mi się podobała, ciekawie skonstruowana, a dialogi nie nużące. Przyjemnie się czytało, lekka lektura idealna na wolne popołudnie. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę