Księgarenka przy ulicy WiśniowejTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata autor zbiorowy za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 57,85  46,28 
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
Audiobook
Czyta Donata Cieślik
29,95  23,66 
Szczegóły
Opis książki

LILIANA FABISIŃSKA, GABRIELA GARGAŚ, AGNIESZKA KRAWCZYK, REMIGIUSZ MRÓZ, MARTA OBUCH, ALEK ROGOZIŃSKI, MAGDALENA WITKIEWICZ

Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.

Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Piękna i roztrzepana Celestyna otrzyma od niego Błękitny zamek Lucy Maud Montgomery. Dla tajemniczej Alicji pan Alojzy ma oczywiście Alicję w Krainie Czarów, a dla bezwzględnego reżysera Opowieść wigilijną. Największa niespodzianka spotka jednak Ryszardę Kociołek, w ręce której trafi Wielka księga Kubusia Puchatka.

Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 15 marca 2019
autor zbiorowy "Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
Audiobook
Czyta Donata Cieślik
29,95  23,66 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę