Uściski

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mroczna tajemnica ostatniego listu

Lidia jest tłumaczką i mieszka we Francji. Pewnego dnia dostaje zlecenie z policji – ma przetłumaczyć list znaleziony u młodej samobójczyni. Treść listu wzbudza w niej podejrzenia. Czy pisząca chciała odebrać sobie życie? A może to szyfr? Kiedy przyjeżdża siostra zmarłej, Adriana, Lidia towarzyszy jej jako tłumaczka podczas przesłuchania na policji i oferuje dalszą pomoc. Mimowolnie wplątuje się w ciąg dziwnych zdarzeń i odkrywa coraz bardziej niepokojące sekrety z życia zmarłej dziewczyny. Jednocześnie w mieście zaczynają ginąć kobiety: samotne, nieznające języka, mieszkające z dala od rodziny – emigrantki.

„Francja. Paryż, Nicea, Mont-Saint-Michel, Prowansja. Raj?

Francja to także złe dzielnice i brutalna prowincja, która potrafi obdzierać ze złudzeń emigrantów. Jeszcze częściej emigrantki.

Taką Francję czytelnik za chwilę spotka”.

Tadeusz Lewandowski, krytyk literacki, dziennikarz

„Dojrzała, inteligentna powieść. Z jednej strony otrzymujemy kryminał, który przyprawia o dreszcz przerażenia, z drugiej opowieść o życiu i ludzkich problemach, która chwyta za serce. Aurelia Blancard pisze o siostrzanej miłości, sile determinacji oraz potędze kobiet, które przed niczym się nie cofną. Jestem zachwycona!”

Beata Moskwa, thievingbooks.blogspot.com

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 września 2020
Aurelia Blancard "Uściski" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maryla Michalczyk
29 listopada 2020

Poszerzająca horyzonty myślowe, wartościowa lektura. Aurelia Blancard przedstawiła historię Lidii, mieszkającej we Francji tłumaczki, która pewnego razu dostaje zlecenie z policji dotyczące tłumaczenia listu pożegnalnego dziewczyny, która popełniła samobójstwo. Lidia nie jest jednak przekonana czy jest to na pewno list pożegnalny… Świetnie przemyślana i skonstruowana fabuła, dzięki której książka trafia w gatunek pomiędzy thrillerem, a kryminałem. Akcja rozkręca się stopniowo, a zwodnicze poszlaki nie dają się domyślić zakończenia. Rewelacyjny, bardzo udany debiut. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę