Biały TygrysTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Biały Tygrys to opowieść o korupcji, pogoni za pieniędzmi, bezduszności, ale także historia o tym, jak pozostać człowiekiem bez względu na to, w jakich warunkach się żyje. Autor otrzymał Nagrodę Bookera i zyskał międzynarodową sławę.

Balram Halwai to człowiek o wielu twarzach. Służący. Filozof. Przedsiębiorca. Morderca. Przez siedem nocy opowiada hipnotyzującą, a jednocześnie mroczną historię swojego sukcesu, który osiągnął wyłącznie sprytem i przebiegłością.

Ukazuje Indie, jakich nie oglądał żaden cudzoziemiec ‒ korupcję, prostytucję, biedę i bezprawie, ale też niezmierne bogactwo. Tu biedni nie mogą wejść nawet do supermarketów, miejsca dla bogatych są im niedostępne. Jeżeli im się poszczęści, zostają służącymi u zamożnych przedsiębiorców, jeżeli nie, ich domem staje się ulica, gdzie umierają z głodu lub chorób. Nikt nie interesuje się losem ludzi żyjących w skrajnej nędzy.

Film na podstawie książki „Biały Tygrys” dostępny od 22 stycznia 2021 na platformie Netflix.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 13 stycznia 2021
  • ISBN: 9788366555259
  • Tłumacz: Ludwik Stawowy
  • Wydawca: Poradnia K
  • Spis treści
Aravind Adiga "Biały Tygrys" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Marlena Garbacz
02 marca

Biały Tygrys to świetnie napisana powieść o najprawdziwszych, niczym nie podkolorowanych, a wręcz przeciwnie – bo pokazanych od jak najgorszej strony Indiach. Czytelnicy otrzymują brutalny obraz państwa, które ma niewiele wspólnego z moralnością. Powszechna jest w nim korupcja, prostytucja, bezprawie, bieda i ogromne rozwarstwienie społeczne. Ludzie biedni żyją jak zwierzęta, dręczy ich głód i nędza, a majętni pławią się w bogactwie i coraz bardziej powiększają swoje majątki, nawet jeśli wiąże się to z zastraszaniem i wykorzystywaniem innych ludzi. Warto przeczytać z uwagi na świat jaki przedstawia nam autor, jest on całkiem inny od tego, który znamy. No i książka ta zdobyła nagrodę Bookera. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę