Wiłka smocza dziewczynkaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wiłka smocza dziewczynka
Wiłka, smocza dziewczynka
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 55,80  44,64 
Wiłka smocza dziewczynka
Wiłka, smocza dziewczynka
Wiłka, smocza dziewczynka
Audiobook
Czyta Dominika Kluźniak
29,90  23,32 
Szczegóły
Opis książki

Gdy mama Poli i Bułeczki trafia na kilka miesięcy do szpitala, życie dziewczynek bardzo się zmienia. Zapracowany, często wyjeżdżający służbowo tata nie może im poświęcić zbyt wiele czasu, muszą więc stać się bardziej samodzielne, szczególnie rozsądna i odpowiedzialna Pola, która opiekuje się roztargnioną i beztroską młodszą siostrą. Pola i Bułeczka natrafiają na trop dziwnej dziewczynki, zamkniętej w domu przez surową matkę. Ukrywa ona pewną tajemnicę, należy bowiem nie do gatunku ludzi, ale tajemniczych, smoczych istot - Wił. Kochająca, ale apodyktyczna matka-smoczyca pragnie, by córka zrealizowała jej plany i ambicje, nie licząc się z uczuciami dziewczynki. Poli, Bułeczce i tajemniczej Wiłce udaje się jednak rozwiązać problemy, z którymi dorośli w obydwu rodzinach nie umieli sobie dać rady.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Antonina Kasprzak "Wiłka smocza dziewczynka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wiłka, smocza dziewczynka
Audiobook
Czyta Dominika Kluźniak
29,90  23,32 
Laura Janczak
21 grudnia 2020

W książce «Wiłka smocza dziewczynka» Pani Antonina Kasprzak stworzyła świetne postacie, naprawdę ciekawą fabułę z dużą dozą tajemniczości oraz umieściła akcję w polskich realiach. Małe bohaterki Pola i Bułeczka niespodziewanie znalazły się w zupełnie nowej dla siebie sytuacji. Ich mama trafia do szpitala, a ojciec ma pracę, przez którą często musi wyjeżdżać. Dziewczynki posmakują wolności i ogromnej dawki odpowiedzialności za siebie i innych. «Wiłka smocza dziewczynka» jest niesamowita, nawet powiedziałabym, że fascynująca. Książkę tę czytało mi się rewelacyjnie, strony same uciekały mi przed oczami. Cieszę się, że autorka poruszyła tak ważne tematy. Polecam serdecznie, książka dla każdego.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę