Psychopatie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Psychopatie Kępińskiego to ostatnia książka wielkiego lekarza-humanisty. Pisana w pierwszej połowie 1972 roku mówi o różnych typach osobowości człowieka: histerycznym, psychastenicznym, obsesyjnym, epileptoidalnym, impulsywnym, paranoidalnym i sadystyczno-masochistycznym. Kępiński nie klasyfikuje, lecz opisuje, nie mówi o modelach i wzorcach, lecz o ludziach, ich doznaniach, postawach, wzajemnych relacjach i zachowaniach. Ukazuje istotę różnic między poszczególnymi typami, zastanawia się nad problemem możliwości wpływania na zmianę osobowości człowieka. Stawiane przez niego pytania pozostają nadal aktualne i intrygują równie mocno, jak trzydzieści lat temu.

Lektura książki ułatwia czytelnikowi wgląd we własną osobowość i pozwala na lepsze zrozumienie motywów reagowania i postępowania ludzi w ich codziennym życiu. Książka adresowany jest zatem nie tylko do psychiatrów, psychologów czy socjologów, ale do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych tajemnicami psychiki człowieka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788308051924
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Antoni Kępiński "Psychopatie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Pelagia Silarz
02 lipca 2020

Znakomita książka. Merytoryczna, solidna, napisana przystępnym językiem. Autor, zwłaszcza we wstępie, przytacza tu wiele fascynujących przemyśleń, faktów, ciekawostek dotyczących właściwie podstawowego rozumienia funkcjonowania człowieka jako jednostki i w społeczeństwie. Dla profesora psychopata, to człowiek który sam cierpi i (lub) wywołuje cierpienie u innych. Jest to człowiek posiadający jakby skostniały i nie podlegający zmianom „kolec” psychopatyczny, który rani siebie i innych. Poza charakterystyką poszczególnych zaburzeń, przybliża mechanizm procesu podejmowania decyzji, wyłaniania się osobowości, nastawienia wobec otoczenia i samego siebie. Bardzo dobra pozycja. Polecam każdemu zainteresowanemu tematem.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę