Poznanie chorego

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jedna z pierwszych większych prac Antoniego Kępińskiego, będąca pokłosiem jego praktyki lekarskiej, wprowadza w problematykę szczególnej roli lekarza-psychiatry i pokazuje odrębność metody badania psychiatrycznego. Podobnie jednak jak inne książki tego autora (Lęk, Schizofrenia, Melancholia) zakresem ujęcia tematu wykracza daleko poza ściśle medyczne zagadnienia. Kępińskiego interesuje bowiem poznawanie psychiki człowieka. Opisując specyficzny kontakt chorego z lekarzem podkreśla konieczność głęboko humanistycznego stosunku do pacjenta, rozumienia go i wczuwania się w jego cierpienie dla prawidłowo przeprowadzonego procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Proces ten jest zresztą w książce pokazany po prostu jako spotkanie z człowiekiem.

Książka przekazuje treści, które zachowały aktualność dla obu stron tego swoistego dialogu. Pozostaje więc nadal pasjonującą lekturą dla lekarza i dla pacjenta oraz dla tych, którzy – nie będąc pacjentami – interesują się psychiką człowieka i jego stosunkiem do innych ludzi.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788308051917
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Antoni Kępiński "Poznanie chorego" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Igor Cena
01 czerwca

Moim zdaniem powinien tę książkę przeczytać każdy, a zwłaszcza ci, którzy w pracy mają bezpośredni kontakt z ludźmi, dla których człowiek jest «przedmiotem» pracy. Kępiński i Jung to do dziś dla mnie najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach.Jest coraz mniej takich ambitnych i pełnych pasji lekarzy ale przedewszystkim – ludzi będących lekarzami.To pozycja obowiązkowa na półce KAŻDEGO psychiatry, psychologa, psychoterapeuty, a także socjologa czy humanisty. Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę