Lęk

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Różne rodzaje lęku towarzyszą wszystkim ludziom… Antoni Kępiński – wyjątkowy lekarz, humanista i filozof – potrafi z lękiem oswoić, potrafi lęk objaśnić, opisać i zaklasyfikować, a nade wszystko potrafi nasz lęk odczuć i zrozumieć. Aurę tego zrozumienia roztaczał wokół siebie jako lekarz krakowskiej Kliniki Psychiatrycznej – pozostała ona w książkach, w których udało mu się zapisać obserwacje wielu lat pracy z chorymi. Te książki pomagają wszystkim zrozumieć siebie, a tym którzy zmagają się z psychicznymi trudnościami życia codziennego: depresjami, lękami, psychozami – pokazują drogi ich opanowania.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 470 str. 9 ilustracji
  • ISBN: 9788308051887
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Antoni Kępiński "Lęk" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Weronika Wojtkowska
26 marca 2021

Kępiński niesamowicie poszerza myślenie człowieka! Czułam nawet w pewnym momencie jakbym to wszystko wiedziała, tylko jakby ktoś wcześniej schował przede mną tą wiedzę.

I tak mi też przemknęło przez głowę, że czytając jego książki można stać się lepszym człowiekiem, który lepiej rozumie siebie i innych. Bardzo tę pozycję Wam polecam.

Olga Janas
07 lutego 2021

W tej książce autor udowadnia, że lęk to zjawisko wielopoziomowe nie tylko ze względu na różnorodną etiologię i charakterystykę. System analizy rzeczywistości Kępińskiego jest niezwykle ogólny i trafny, a przy tym nie przytłacza przesadnym poziomem skomplikowania. Pozwala spojrzeć na zagadnienia psychologiczne z perspektywy globalnej, dotyczącej wszystkich organizmów, przez co książka jest interesująca dla filozofów. Polecam.

Eliza Bielen
27 sierpnia 2020

Nie czytałam jeszcze pozycji, która tak wielopoziomowo opisywałaby lęk. Uczucie, które przecież towarzyszy nam na co dzień, w różnych kolokacjach, sytuacjach i natężeniach. Jaka szkoda, że twórczość Kępińskiego jest dziś nieco ignorowana, ponieważ jest pełna mądrości i mnóstwa wiedzy. W swojej książce autor dokładnie opisuje wszystkie formy lęku. Jako psychiatra, skupia się również na diagnozowaniu określonych zaburzeń wywołanych przewlekłym lękiem i prezentuje ogół zagadnień w tym temacie. Studenci kierunków związanych z psychologią na pewno znają tę pozycję doskonale. Nie jest to bowiem książka dla relaksu, a ambitna literatura. Nie mniej jednak warto po nią sięgnąć, to prawdziwa kopalnia wiedzy, nawet dla laika. Polecam zainteresowanym.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę