Mały Królewic

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Mały Królewic
E-book
19 
Szczegóły
Opis książki

Spośród wydań w różnych językach i dialektach „Mały Książę” spod Tater wydaje się świecić światłem najbardziej własnym, oryginalnym. No bo gdzie są jeszcze prawdziwe łowiecki?

Niełatwego zadania przełożenia książki na gwarę podhalańską podjęła się Stanisława Trebunia-Staszel – góralka, etnolog, wiceprzewodnicząca Rady Naukowej Związku Podhalan, wieloletni dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. „Mały Królewic” w przekładzie nie stracił nic z filozoficznego charakteru oryginału. Książkę uzupełnia przydatny ceprom słowniczek gwary podhalańskiej i audiobook.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 maja 2020
  • ISBN: 9788380088078
  • Tłumacz: Stanisława Trebunia Staszel
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Antoine de Saint-Exupéry "Mały Królewic" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Mały Królewic
E-book
19 
Maryla Kubera
02 listopada 2020

"Małego księcia" zna chyba każdy, a czy podjęlibyście się próby przeczytania tej historii w gwarze podhalańskiej? :) Ja ro zrobiłam, super sprawa! Co w tym wszystkim takiego pięknego? Regionalność! Wielki ukłon i hołd dla tradycji, które powoli i nieubłaganie zanikają. Język i gwara naszych dziadków odchodzi powoli na boczne tory, popada w zapomnienie, jest w defensywie i właśnie dlatego takie przekłady jak ten właśnie omawiany są takie ważne. Już choćby z tego względu doceńmy tę pozycję. Polecam serdecznie!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę
Cytaty 1

Cemu niby kapelus miołby kogo wystrochać?

0vk_244080820