Mały PrincTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mały Princ
Mały Princ
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 28,90  23,12 
Mały Princ
Mały Princ
Audiobook
Czyta Mirosław Neinert
9,90  7,62 
Szczegóły
Mały książę
Mały książę
Audiobook
Czyta Maciej Stuhr
Przetłumaczono przez Elżbieta Siwiec
19,99 
Szczegóły
Opis książki

Niełatwego zadania przełożenia słynnego „Małego Księcia” na język śląski podjął się mistrz śląskiej mowy Grzegorz Kulik. „Mały Princ” z pewnością rozbawi wszystkich starszych i młodszych wielbicieli „Małego Księcia”. W przekładzie nie stracił jednak nic z filozoficznego charakteru oryginału. Dla tych, którzy nie najlepiej radzą sobie z językiem Ślązaków, autor przygotował specjalny słowniczek.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 listopada 2019
  • ISBN: 9788380086982
  • Tłumacz: Grzegorz Kulik
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Antoine de Saint-Exupéry "Mały Princ" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mały Princ
Audiobook
Czyta Mirosław Neinert
9,90  7,62 
Lidia Orzechowska
26 sierpnia 2020

Kiedy tylko zobaczyłam Małego księcia w księgarni, wzięłam to cudo w ręce. Wtedy zobaczyłam na okładce, że książka została przełożona na język Śląski! Wiedziałam, że muszę mieć tę lekturę. Mało jest na rynku tak oryginalnych publikacji, a Grzegorz Kulik podjął się naprawdę niełatwego zadania. Dawno się tak nie uśmiałam, muszę przyznać, że przekład ten brzmi absurdalnie ale jest po prostu komiczny. Nie wszystkie słowa były dla mnie zrozumiałe, ale na szczęście jest i słowniczek od autora, coby się nie zgubić w tej ślonskiej godce! Ja bawiłam się przednio czytając, polecam jednak najpierw przeczytać oryginał aby naprawdę zrozumieć komizm tego przekładu. Nie stracił na przesłaniu, a zmienił jedynie formę, uważam, że to nie lada wyczyn! Polecam serdecznie!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę