Piękne zło

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Oddana żona, wierny mąż i okrutna zbrodnia. Nigdy nie odgadniesz, kto ma ręce splamione krwią…

Maddie i Ian poznali się na przyjęciu za granicą – on służył w brytyjskiej armii, ona jako dziennikarka odwiedziła swoją przyjaciółkę Jo. Po latach już jako małżeństwo wiodą idealne życie na przedmieściach Kansas City i wychowują pięknego synka Charliego.

Wskutek pewnego wypadku Maddie rozpoczyna terapię, która stopniowo ujawnia jej lęki związane z mężem cierpiącym na zespół stresu pourazowego i burzliwą historią swojego małżeństwa. Obawia się także o Charliego. Co to wszystko ma wspólnego ze skomplikowaną przeszłością Jo?

Wypełniona emocjami historia ukazująca złożoność przyjaźni, wyzwania małżeństwa i macierzyństwa. Szesnaście lat miłości, przygód i tajemnic – na Bałkanach, w Anglii, w Iraku i na Manhattanie, a wreszcie zwykłym domu na przedmieściach Kansas – które prowadzą do dnia, gdy policja zjawia się na miejscu szokującej zbrodni.

Zawsze jest druga strona idealnej historii.

„Annie Ward doskonale pisze, doskonale konstruuje narrację i… doskonale wyprowadza czytelników w pole. „Piękne zło” to mroczny thriller, któremu nie brakuje psychologicznej głębi”

– JP Delaney, autor bestsellerowej „Lokatorki”

„Sugestywne opisy idą w parze z błyskotliwą intrygą, a całość wywołuje dreszcze”

– „Publishers Weekly”

„Piękne zło” to pomysłowo skonstruowana, a zarazem fascynująca i przepełniona nieoczekiwanymi zwrotami akcji książka, od której nie sposób się oderwać”

– Sarah Pekkanen, autorka „Żony między nami”

Annie Ward ukończyła studia licencjackie z literatury angielskiej na UCLA oraz studia magisterskie ze scenopisarstwa w Amerykańskim Instytucie Filmowym. Jest autorką scenariusza do filmu krótkometrażowego „Strange Habit” nagrodzonego na festiwalu filmowym w Aspen. Otrzymała stypendium Programu Fulbrighta. Mieszka z mężem i synami w Kansas.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 29 stycznia 2020
  • ISBN: 9788380159341
  • Tłumacz: Agata Ostrowska
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Annie Ward "Piękne zło" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Thriller psychologiczny»
Z zimnym sercem
Srebrne skrzydła
Lipcowe dziewczyny
-5%
Emilia Bartko
20 kwietnia 2020

"Piękne zło" to thriller psychologiczny jakich mało, rewelka! Wbija w fotel od pierwszych stron, wciąga i to jak! Emocjonalny roller coaster, ukazujący złożoność relacji międzyludzkich. Cofamy się w czasie w fabule, aby zrozumieć charaktery postaci i to co doprowadziło ich do punktu, w którym ostatecznie się znaleźli. Dużo wnikliwych retrospekcji i analiz problemów psychologicznych. Nietuzinkowa, ciekawa fabuła i zaskakujące zakończenie. Polecam z czystym sumieniem i sięgam po kolejne książki autorki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę