Opowieści z Wieloświata Tom 2 ŻertwaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kto nie pragnie, ten nie żyje! Sięgnij po drugi tom niezwykłego cyklu urban fantasy „Opowieści z Wieloświata”. Poznaj intrygę, która zachwiała równowagą uniwersum i uwolniła demony!

We Wrocławiu zaczynają dziać się rzeczy niesamowite. Gwiazdy układają się w złą wróżbę, a wkrótce mają zostać złożone kolejne ofiary – żertwy. Prokurator Dębska i komisarz Majka podejrzewają sprawstwo handlarzy organami, lecz Anastazja Omyk oskarża wyznawców słowiańskiego bożka. Czy za zabójstwami stoją nadprzyrodzone istoty, czy członkowie przestępczej sekty umiejętnie posługujący się specyficznym szyfrem?

Równocześnie Wrocław nawiedza pragnący śmierci wąpierz, tropiący łapiducha mściwy wilkodłak oraz diabli duet Boruty i Rokity. Podobnie jak w bestsellerowej „Wiedźmie”, pierwszej powieści cyklu, postaci ze słowiańskich legend tworzą niezwykłą wizję Wieloświata. „Żertwę” i „Wiedźmę” można czytać w dowolnej kolejności. Dawne historie odżywają po wiekach w nowych kształtach, a uśpione moce wypełniają ulice współczesnej dolnośląskiej metropolii. Na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami.

Aby wyrwać się z niewoli lęków i obsesji, będą musieli poświęcić swoje dusze…

Kto się nie boi, ten nie zna odwagi!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 08 października 2019
  • Rozmiar: 18 str. 9 ilustracji
  • ISBN: 978-83-66229-26-6
  • Redaktor: Ewa Popielarz
  • Wydawca: Lira
  • Spis treści
Anna Sokalska "Opowieści z Wieloświata Tom 2 Żertwa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Jolanta Balas
19 sierpnia 2020

"Żertwa" to kolejna część autorstwa Anny Sokalskiej należąca do cyklu Opowieści z Wieloświata. Akcja zabiera nas do Wrocławia, gdzie przed katedrą św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim zostają znalezione zwłoki wisielca. Na miejscu zbrodni brakuje jednak sznura. Do policjantów – Norberta Majki i Alicji Dębskiej zgłasza się Anastazja Omyk, która dostarcza im informację o tym, że zwłoki te zostały złożone w ofierze kapłanowi słowiańskiego bóstwa. Rozpoczyna się tajemnicze i niełatwe śledztwo, które wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Wielowątkowa powieść o niepokojącym klimacie i oryginalnej fabule. Doskonale się bawiłam czytając «Żertwę», już nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę