Kto czyta - nie błądzi Podręcznik do nauki języka polskiego

PDF
Ćwiczenia rozwijające sprawność czytania. Poziom średni B2, zaawansowany C1
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Podręcznik do nauki języka polskiego. Ćwiczenia rozwijające sprawność czytania (B2, C1)


Książka zgodna z wymogami certyfikacji języka polskiego.


Kto czyta, nie błądzi to podręcznik z ćwiczeniami rozwijającymi i doskonalącymi sprawność czytania oraz strategie pracy z tekstem. Jest on przeznaczony dla studentów na poziomie C1 (efektywnej biegłości użytkowej). W każdej z ośmiu jednostek znajduje się od trzech do pięciu tekstów różnej długości, które są powiązane ze sobą wspólnym tematem. Towarzyszą im rozmaite ćwiczenia – niektóre służą rozwijaniu i doskonaleniu strategii czytania (mowa tu o czytaniu selektywnym, globalnym i szczegółowym); inne mają zachęcić uczących się do dyskusji, stawiania hipotez, wyciągania wniosków; jeszcze inne - koncentrują się na poszerzaniu (lub uaktywnianiu) ich zasobu leksykalnego. W układ jednostki tematycznej zostały także wplecione ważne, ciekawe, bądź przydatne uczącym się informacje, powiązane z omawianym zagadnieniem. Na jej zakończenie pojawia się blok "Powiedz albo napisz", zachęcający studentów do przygotowywania dłuższych wypowiedzi ustnych oraz pisemnych na poruszane w tekstach tematy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2020
  • ISBN: 978-83-242-1107-4
  • Całkowity rozmiar: 3 MB
  • Całkowity liczba stron: 213
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Universitas
Anna Seretny "Kto czyta - nie błądzi Podręcznik do nauki języka polskiego" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Matylda Dunin
28 czerwca

Bardzo dobry podręcznik dla poziomu średnio zaawansowanego i zaawansowanego (B2-C1), skupiający się na aspekcie praca z tekstem. Zadania przygotowane są według standardów certyfikacyjnych co jest ogromnych plusem dla osób chcących zdawać taki egzamin z języka polskiego. Sama przygotowywałam z tą książką kilka osób do egzaminu i mogę ją polecić.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę