3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Kto czyta - nie błądzi Podręcznik do nauki języka polskiego

PDF
Ćwiczenia rozwijające sprawność czytania. Poziom średni B2, zaawansowany C1
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Podręcznik do nauki języka polskiego. Ćwiczenia rozwijające sprawność czytania (B2, C1)


Książka zgodna z wymogami certyfikacji języka polskiego.


Kto czyta, nie błądzi to podręcznik z ćwiczeniami rozwijającymi i doskonalącymi sprawność czytania oraz strategie pracy z tekstem. Jest on przeznaczony dla studentów na poziomie C1 (efektywnej biegłości użytkowej). W każdej z ośmiu jednostek znajduje się od trzech do pięciu tekstów różnej długości, które są powiązane ze sobą wspólnym tematem. Towarzyszą im rozmaite ćwiczenia – niektóre służą rozwijaniu i doskonaleniu strategii czytania (mowa tu o czytaniu selektywnym, globalnym i szczegółowym); inne mają zachęcić uczących się do dyskusji, stawiania hipotez, wyciągania wniosków; jeszcze inne - koncentrują się na poszerzaniu (lub uaktywnianiu) ich zasobu leksykalnego. W układ jednostki tematycznej zostały także wplecione ważne, ciekawe, bądź przydatne uczącym się informacje, powiązane z omawianym zagadnieniem. Na jej zakończenie pojawia się blok "Powiedz albo napisz", zachęcający studentów do przygotowywania dłuższych wypowiedzi ustnych oraz pisemnych na poruszane w tekstach tematy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2020
  • ISBN: 978-83-242-1107-4
  • Całkowity rozmiar: 3 MB
  • Całkowity liczba stron: 213
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Universitas
"Kto czyta - nie błądzi Podręcznik do nauki języka polskiego" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Matylda Dunin
28 czerwca 2021

Bardzo dobry podręcznik dla poziomu średnio zaawansowanego i zaawansowanego (B2-C1), skupiający się na aspekcie praca z tekstem. Zadania przygotowane są według standardów certyfikacyjnych co jest ogromnych plusem dla osób chcących zdawać taki egzamin z języka polskiego. Sama przygotowywałam z tą książką kilka osób do egzaminu i mogę ją polecić.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę